Zapraszamy bez względu na wieku i… wagę!

  • 01.06.2020, 12:49 (aktualizacja 01.06.2020, 20:11)
  • mario
Zapraszamy bez względu na wieku i… wagę!
Wczoraj klub Sporty Walki Piła, po prawie trzy miesięcznej przerwie, wrócił z treningami do swojej halę. Podczas tej przymusowej pauzy nie próżnowali zarówno zawodnicy, jak i osoby zarządzające klubem.

Informacje na temat aktualnej działalności klubu przekazał nam m.in. prezes Przemysław Leniec.

- Decyzja o zawieszeniu treningów i wszystkich innych aktywności sportowych trafiła do nas zaledwie niecały tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Polski K1. Cała grupa była już na etapie zbijania ostatnich kilogramów po przepracowaniu ponad 2 miesięcy, ciężkich przygotowań. Podczas kwarantanny był więc moment na odpoczynek ale szybko zawodnicy na miarę posiadanych możliwości zaczęli już trenować – mówi nam szef klubu.

- Kilka ostatnich tygodni to najpierw indywidualne zajęcia, a ostatnio w małych grupach treningi w plenerze.

Te ćwiczenia prowadził Arkadiusz Tobera:

- Treningi w lesie miały na celu głównie, przygotowanie tzw. bazy fizycznej do późniejszych treningów profilowych i specjalistycznych. Wykorzystywaliśmy naturalne warunki do zwiększania siły, wytrzymałości oraz sprawności ogólnej. Dla uatrakcyjnienie wkradały się też elementy techniki i ćwiczenia zwiększające dynamikę zawodników. Las służył nam swoją pomocą, udostępniając do treningu, drzewa, kamienie, piękne tereny biegowe, ciężkie kłody i konary ...

Wszystkie ćwiczenia wykonywano z zachowaniem zaleceń wydanych w związku z pandemią.

Z powodu pandemii nie odbyły się imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe, gdzie był planowany start zawodniczek i zawodników sekcji bokserskiej SWP.

- I tak zeszłoroczni Mistrzowie Polski w kategorii kadetów: Oliwia Stolarczyk i Jakub Kosior poza oczywiście zwykłymi startami turniejowymi, byli zaplanowani, a nawet stawiani w gronie faworytów na start w Mistrzostwach Polski Juniorów, które miały odbyć się w marcu. Natomiast Julianna Rutkowska uzyskała kwalifikacje do startu na OOM, która miała odbyć się w maju. Julianna Rutkowska była i jest poważną kandydatką do udziału w. tegorocznych Mistrzostwach Europy i Świata – wylicza trener Tobera.

W okresie pandemii były również zaplanowane Mistrzostwa Polski AZS, które mogły stać się przepustką do Mistrzostw Świata AZS. Te miały się odbyć w tym roku w Katowicach. Na tych zawodach swojej szansy mógł upatrywać Mikołaj Tobera - Mistrz Polski Seniorów z 2018.

- Oczywiście na imprezach rangi mistrzowskiej krajowej, startować miało więcej naszych zawodników jak choćby Miłosz Bogucki - brązowy medalista MP Młodzików, Martyna Kaszczuk triumfatorka tegorocznej "Bitwy o Poznań" Szymon Rywka, Przemysław Jarecki czy Oliwer Chudzik . Oni wszyscy mieli szansę na dobry występ. Mamy nadzieję, że ta szansa tylko czasowo się oddaliła, a nie uleciała bezpowrotnie – dodaje Arkadiusz Tobera.

Wczoraj z zachowaniem wszystkich aktualnych obostrzeń reprezentanci klubu Sparty walki Piła wrócili do sali.

- Czas w którym nie mogliśmy tam trenować wykorzystaliśmy na remont. Wykonano efektowne graffiti między innymi z wizerunkiem Tadeusza Pietrzykowskiego, przedwojennego pięściarza, imieniem którego od kilku lat organizujemy w Pile turnieje. Dla bezpieczeństwa osób trenujących w naszym klubie za kilka dni zostaną zamontowane również zabezpieczające ściany materace. Wszystko to dzięki wsparciu naszych klubowiczów, za co serdecznie dziękujemy – podkreśla prezes Leniec.

Jak wiemy SWP, wraz z grupą Pilscy Patrioci i kibicami Lecha, wspierali pilskich medyków oraz szpital w tym trudnym dla wszystkich okresie.

- Wszystko wskazuje na to, że czeka nas pracowita jesień. Dlatego dla wszystkich naszych sekcji - boksu, kickboxingu i MMA wakacje to będzie okres ciężkich przygotowań do najważniejszych imprez centralnych. Przed nami między innymi Mistrzostwa Świata w kickboxingu, które zostały przeniesione z sierpnia na listopad i odbędą się w Serbii – dodaje Leniec.

Zapraszamy na fanpage https://www.facebook.com/SportyWalkiPila

Klub SWP wznowił treningi w Sali i zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i wagę…

Mariusz Markowski

PS.

Decydenci klubu, za naszym pośrednictwem, dziękują za wsparcie, które klub otrzymał również w tym trudnym okresie: Starostwo Powiatowe w Pile, Miasto Piła, Miejska Energetyka Cieplna w Pile, Siłownia Colos oraz firmy KM Import i Spaw-Met.

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe