Kolejne laptopy i szkoła plus

  • 26.06.2020, 12:59 (aktualizacja 26.06.2020, 13:07)
  • Anna Czapla-Furtacz
Kolejne laptopy i szkoła plus
Kolejnych 18 laptopów trafiło jeszcze przed wakacjami do szkół gminy Ujście w ramach projektu grantowego pod nazwą "zdalna Szkoła+". Łączna wartość tego grantu to 54.900,00 zł.

Laptopy zostały przekazane do 3 szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Ujście: Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie, Szkoły Podstawowej w Ujściu im. Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej.

Laptopy dla szkół to pokłosie umów, dotyczących realizacji projektu grantowego pod nazwą.: zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Pierwszą taką umowę przy kontrasygnacie pani skarbnik podpisał burmistrz, Roman Wrotecki jeszcze w kwietniu. Druga natomiast została podpisana pod koniec maja.

Na mocy pierwszej umowy ujskie szkoły dostały 18 laptopów wartych 59.997,00 zł. Druga z umów dotyczyła tej samej liczby laptopów, ale na łączną kwotę 54.900,00.

- Dzięki temu grantowi- jak podaje ujski ratusz- uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach zdalnych i na bieżąco realizować program nauczania.

Laptopy zakupione zostały w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1.:”Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.


 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe