Specjalistyczne auto dla OSP Kaczory

  • 03.07.2020, 12:53
  • Anna Czapla-Furtacz
Specjalistyczne auto dla OSP Kaczory
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach otrzymała specjalny samochód pożarniczy z podnośnikiem hydraulicznym SH 21 marki Volvo. Pojazd dotychczas użytkowany był przez Komendę Powiatową PSP w Chodzieży. Teraz będzie służył mieszkańcom gminy oraz okolicznych miejscowości, położonych wokół Kaczor.

Do symbolicznego przekazania kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego auta doszło na placu przed remizą. Aktu przekazania dokonali: Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jarosław Zamelczyk oraz Wójt Gminy Kaczory Brunon Wolski.

Nowy samochód poświęcił ksiądz proboszcz Andrzej Czerwiński.

Wójt Kaczor, Brunon Wolski, podczas swojego wystąpienia pogratulował strażakom z OSP Kaczory nowego nabytku: – Ten pojazd będzie służył mieszkańcom naszej gminy jak i okolicznych miejscowości położonych wokół Kaczor- powiedział. Ze względu na obecną sytuację, wynikająca z epidemii koronawirusa i ograniczone możliwości organizowania uroczystości w ubiegłych miesiącach, wójt złożył druhom życzenia z okazji przypadającego w maju Dnia Strażaka: – Chciałbym złożyć życzenia wszystkim druhom-strażakom Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej oraz zawodowym strażakom wszystkiego najlepszego, żeby wam się szczęściło, życzę wam również tyle powrotów, co wyjazdów! Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla ochotników Straży Pożarnej OSP w Kaczorach!

Na zakończenie uroczystości wręczono podziękowania i pamiątki osobom, za sprawą których auto znalazło się w jednostce OSP Kaczory.

Specjalny podnośnik hydrauliczny o wysięgu 21 metrów do tej pory użytkowany był przez Komendę Powiatową PSP w Chodzieży. Strażacy podkreślają, że pojazd w znaczący sposób zwiększy potencjał bojowy jednostki w Kaczorach, stanowiąc zabezpieczenie dla mieszkańców gminy jak i całego powiatu pilskiego.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe