Nowa biblioteka w starej szkole

  • 13.08.2020, 14:35
  • Anna Czapla-Furtacz
Nowa biblioteka w starej szkole
Nowa siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej w Kaczorach już otwarta. Instytucja mieści się przy ulicy Chodzieskiej 6, w tzw. starej szkole.

Remont starej szkoły kosztował Gminę Kaczory łącznie ponad 385 tys. zł. Roboty budowlane zamknęły się kwotą 314 678,49 zł., projekty - 11 508,00 zł., a wyposażenie - 57 365,97 zł. Powierzchnia obiektu jest dwukrotnie większa, niż powierzchnia biblioteki w dotychczasowej lokalizacji. W budynku znajdują się trzy duże pomieszczenia: czytelnia z podręcznym księgozbiorem, wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnia dla dorosłych. Wszystko doskonale oświetlone, wyposażone w nowe meble dostosowane do wieku i potrzeb czytelników.

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się na początku sierpnia z udziałem władz gminy z wójtem, Brunonem Wolskim na czele, radnych, szefów gminnych instytucji i zaproszonych gości. Uroczyście przecięto wstęgę i przypomniano historię obiektu, jego losy, poszczególne lokalizację, kierownictwo.

A już dziś biblioteka serdecznie zaprasza pod nowy adres- na Chodzieską 6. Nowe wnętrze, bogaty księgozbiór, szeroki wybór nowości czytelniczych to atuty, o których warto przekonać się osobiście- zachęca dyrektor biblioteki, Honorata Pilarz. I dodaje: - Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat prowadzimy aktualnie ogólnopolski projekt pn. „Z książką na start”. Mali czytelnicy w ramach udziału otrzymują wyprawkę czytelniczą.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe