Prowadził mając trzy promile alkoholu

  • 13.11.2020, 14:59 (aktualizacja 13.11.2020, 15:01)
  • Źródło: KPP Złotów
Prowadził mając trzy promile alkoholu KPP Złotów
Nieodpowiedzialność to zbyt delikatne określenie aby opisać zachowanie 45-letniego mieszkańca gminy Lipka. W niedzielne popołudnie, mężczyzna mając ponad trzy promile promile alkoholu w organizmie kierował na trasie Lipka – Batorowo dostawczym mercedesem sprinterem dodatkowo nie posiadając uprawnień do kierowania.

Na szczęście jadącego od krawędzi jezdni do krawędzi jezdni ujął inny kierowca z kolegą. Gdy tylko kierowca mercedesa zatrzymał się jadący za nim mieszkaniec Krajenki i Sępólna Krajeńskiego podbiegli do niego, ujęli go i powiadomili Policję. Dzięki godnej pochwały postawie obu mężczyzn 45-latek, nie ruszył już w dalszą drogę i nie doprowadził do tragedii. Policjanci z Posterunku Policji w Lipce zatrzymali 45-latka, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Godną pochwały obywatelską postawą wykazali się w minioną niedzielę (08.11.2020r.) mieszkaniec Krajenki i Sępólna Krajeńskiego, którzy jadą trasą Lipka-Batorowo, zauważyli jadącego od krawędzi jezdni do krawędzi jezdni mercedesa. Mężczyźni zawrócili i pojechali za stwarzającym zagrożenie pojazdem, gdy tylko mercedes zatrzymał się mieszkaniec Krajenki i Sępólna Krajeńskiego podbiegli do wysiadającego zza kierownicy mężczyzny i wyczuli od niego bardzo silną woń alkoholu oraz zauważyli, że ma problemy z utrzymaniem się na nogach. Oczywistym było, że pijany kierowca nie może już ruszyć w dalszą drogę. Mieszkaniec Krajenki i Sępólna Krajeńskiego powiadomili Policję i do czasu przyjazdu funkcjonariuszy nie pozwolili kierowcy ruszyć samochodem.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 45-letniego kierowcy mercedesa, okazało się, że ma on w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. 45-letni mieszkaniec gminy Lipka w najbliższych dniach usłyszy zarzuty, a Sąd zadecyduje o wymiarze kary. Grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz kierowania pojazdami przez co najmniej trzy lata. Będzie też musiał zapłacić 5 tysięcy zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność w przeciwnym razie może dojść do tragedii. Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Każdy z nas może ująć sprawcę przestępstwa na gorącym uczynku. To tzw. zatrzymanie obywatelskie!

Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania na ręce mieszkańca Krajenki i Sępólna Krajeńskiego to dzięki wam i waszej postawie Panowie śmiertelne zagrożenie jakim jest nietrzeźwy kierowca zostało wyeliminowane i uniknęliśmy kolejnej tragedii na drodze.

Źródło: KPP Złotów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe