Obiekt tak! Żużel może na zdrowych zasadach?

  • 06.01.2021, 16:48
  • mario
Obiekt tak! Żużel może na zdrowych zasadach?
Obiekt przy Bydgoskiej, po przebudowie, zachowa swój dotychczasowy charakter obiektu żużlowo-piłkarskiego!

Od 6 do 10 milionów złotych ma kosztować przebudowa stadionu żużlowego przy ulicy Bydgoskiej. Zakres inwestycji oraz sposób jej finansowania przedstawili prezydent Piły Piotr Głowski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Kubicki.

Mocniej zabiły serca miłośników czarnego sportu w Pile. Ale chyba zbyt szybko. Na razie władze Piły powiedziały ,,A” ale do końca przedsięwzięcia i jego ewentualnych skutków droga bardzo

- Chcemy, by efektem przeprowadzonej bez rozrzutności inwestycji, był ładny, nowoczesny i funkcjonalny stadion - informował na specjalnej konferencji prezydent Piły Piotr Głowski.
- Projekt przewiduje powiększenie płyty boiska piłkarskiego, przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej szerokości żużlowego toru. Chcemy także wymienić nawierzchnię toru na granitową, wymienić oświetlenie, przebudować całe zaplecze socjalno-techniczne z parkiem maszyn, pomieszczeniami socjalnymi, gabinetem lekarskim i pokojem dla sędziów włącznie. Przebudujemy również trybuny, które po zakończeniu inwestycji liczyć będą 5 000 miejsc siedzących. Myślę, że liczba siedzisk zaspokoi w Pile wszystkie potrzeby – dodawał Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.
Jak oszacowali D. Kubicki i P. Głowski, przebudowa żużlowego stadionu kosztować będzie od 6 000 000 do 10 000 000 złotych. Gmina zakłada, że co najmniej połowa tej kwoty, pochodzić będzie z budżetu państwa.
- Liczę w tym przypadku na wsparcie parlamentarzystów, którzy skutecznie lobbując w Ministerstwie Sportu, pozyskają dla nas dofinansowanie do tej inwestycji w wysokości minimum 50 procent kosztów zadania. Myślę, że na początku stycznia spotkam się z panami Marcinem Porzuckiem i Grzegorzem Piechowiakiem – deklarował prezydent Głowski.
Rozmawialiśmy z Posłem Grzegorzem Piechowiakiem. – Tak spotkałem się z Prezydentem Głowskim pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem – potwierdził nam Poseł RP. – Głownie jednak rozmawialiśmy o kwestiach związanych z pilską siatkówką. O rozbudowie obiektu przy Bydgoskiej wiem zbyt mało, aby cokolwiek deklarować – dodawał G. Piechowiak.
Zdaniem władz miasta modernizacja stadionu żużlowego, ma być zarazem impulsem do odbudowy tej dyscypliny w Pile. Jak jednak zaznaczył prezydent Piły, musi się to odbyć na zdrowych zasadach, gwarantujących funkcjonowanie drużyny przez klika lat.
Jak będzie? Czas pokaże.
(fot.ArchGraf)
mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pilanin
Pilanin 08.01.2021, 12:20
Żużel, to przeżytek XIX wieku. Syf, smród, hałas.

Pozostałe