1 % podatku dla OSP Wyrzysk

  • 17.02.2021, 13:48 (aktualizacja 17.02.2021, 13:52)
  • eEs
1 % podatku dla OSP Wyrzysk
Druhowie OSP Wyrzysk są gotowi do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Jednostka działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Prezesem jednostki jest Marcin Śmigaj, a naczelnikiem Mateusz Kentzer. OSP Wyrzysk liczy 90 członków, a w strukturach jednostki działają młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Strażacy z Wyrzyska od ponad roku korzystają z nowej wybudowanej przez Gminę Wyrzysk remizy, której koszt wyniósł 1.440.632,28 złotych.

- Druhowie z tej jednostki biorą udział w największej ilości wyjazdów w całej gminie. W 2020 roku byli dysponowani 204 razy do miejscowych zagrożeń i pożarów. Za udział w akcjach, na mocy uchwały Rady Miejskiej w Wyrzysku, druhowie otrzymują ekwiwalent. W ubiegłym roku jednostka otrzymała z budżetu Gminy Wyrzysk 11.500 złotych dotacji celowej na zakup paliwa i olejów silnikowych do działań ratowniczych. Ponadto z budżetu Gminy Wyrzysk finansowane są badania lekarskie i ubezpieczenia strażaków, wszelkie naprawy sprzętu strażackiego i wozów w celu utrzymania gotowości bojowej oraz ubezpieczenie mienia i utrzymanie obiektu użytkowanego przez strażaków – wymienia Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska.

1% podatku można przekazać na Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku można przekazać w zeznaniu podatkowych wpisując KRS: 0000 116 212 oraz cel szczegółowy Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrzysku, ul. Targowisko 1, 89.300 Wyrzysk.

eEs

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe