Niesamowita? To mało powiedziane!

  • 22.02.2021, 19:15 (aktualizacja 23.02.2021, 11:25)
  • mario
Niesamowita? To mało powiedziane!
Dwie setne sekundy to około 10 centymetrów. Tyle zabrakło Klaudii do uzyskania minimum uprawniającego do startu w Halowych Mistrzostwach Europy…

Klaudia Adamek z dwoma medalami Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że gwardzistka latem zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 m oraz złoty na 100 m i srebrny na 200 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23.

 

 

 

Przypomnijmy! Podczas mitingu European Athletics Indoor Silver Gala w Ostrawie, zawodniczka, Gwardii Piła, w biegu na 60 m zajęła trzecie miejsce z wynikiem 7.38s, a w eliminacjach, wyrównała swój rekord życiowy 7.35s. To było wówczas tylko, 0, 03s, do minimum na mistrzostwa Europy.

Po tych zawodach Klaudia mówiła o swoich marzeniach na 2021 rok. - Prywatnie chciałabym aby moi bliscy byli zdrowi. A sportowe marzenia to oczywiście Igrzyska Olimpijskie, ale również bardzo dobre zaprezentowanie się na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Minimum na Mistrzostwa Europy w Hali i kolejne rekordy życiowe – wyznała sportsmenka gwardii.

Dzisiaj Gwardia Piła ma kolejne dwa medale Mistrzostw Polski w tym roku. A to dzięki znów bardzo udanemu startowi Klaudii Adamek. Podopieczna Romana Marciniaka, podczas Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, w finałowym biegu na 60 m - z nowym rekordem życiowym 7,34 – przegrała jedynie z Ewą Swobodą.  Złota pilskiej sprinterce przypadło za to w kategorii młodzieżowej U-23.

Wydawało się, że lepiej już nie można, a jednak do pełni szczęścia zabrakło dwóch setnych sekundy. Znawcy mówią , że to około 10 centymetrów do minimum uprawniającego do startu w Halowych Mistrzostwach Europy.

- Klaudia pokonała w tym biegu zawodniczki, które w tym roku już mają minima uprawniające do startu w HME. Gwardzistka latem zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 m oraz złoty na 100 m i srebrny na 200 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 – przypomina Jerzy Żyliński z Gwardii Piła.

- Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem, a jak wiemy 2. Maja w Chorzowie będą miały miejsce sztafetowe mistrzostwa Świata. Obecnie Klaudia weźmie udział w zgrupowaniu w Bydgoszcz, następnie zostanie ustalony szeroki skład sztafetowy i zawodniczki mają w wyjazd na Teneryfę gdzie w dogodnych warunkach będą przygotowywać się do tych zawodów, które będą bardzo ważne, bo będzie to też szansa na uzyskania, minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio – dodaje z kolei Roman Marciniak.

Warto zaznaczyć, iż swój prymat na hali w Polsce po raz siódmy potwierdził wychowanek pilskiej Gwardii Remek Olszewski zwyciężając w biegu na 60 m z rekordem życiowym 6,59, który jest szóstym wynikiem w polskich tabelach historycznych na hali. Remek reprezentujący obecnie Zawiszę Bydgoszcz, mieszkaniec Kaczor trenowany przez swego tatę Ryszarda zapowiada walkę o jeszcze lepszy wynik i walkę o finał podczas Halowych Mistrzostw Europy za dwa tygodnie w Toruniu.

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe