Szybka reakcja policjantów

  • 08.06.2021, 00:32
  • iej
Szybka reakcja policjantów
Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pile zauważyli w centrum miasta mężczyznę, który potrzebował pomocy. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów oraz skutecznie przeprowadzona reanimacja uratowała mężczyźnie życie.

 

Pod koniec maja asp. Monika Prusak oraz asp. Mariusz Haufa wykonywali zadania służbowe na terenie miasta Piły. Podczas przejazdu w okolicach placu Staszica zauważyli grupę osób, która skupiona była wokół jednego mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali się, aby rozpytać czy nikt nie potrzebuje ich pomocy. W momencie kiedy wychodzili z pojazdu zauważyli jak mężczyzna osuwa się na ziemię i traci przytomność. Policjanci sprawdzili puls, który przestał już być wyczuwalny. Funkcjonariusze przystąpili do reanimacji mężczyzny oraz wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po kilku minutach mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać i odzyskał przytomność. Przybyła na miejsce karetka pogotowia zabrała poszkodowanego do szpitala na dalsze badania. Dzięki zaangażowaniu oraz zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego udało się zapobiec tragedii i przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe.

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe