Nasza nadzieja w Tokio!

  • 15.06.2021, 05:48
  • mario
Nasza nadzieja w Tokio!
Reprezentantka pilskiej Gwardii – Klaudia Adamek, otrzymała kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W ślad za świetnym wynikiem, jaki osiągnęła, idą inne zaszczyty, w tym także przyznanie stypendium olimpijskiego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego!

- Cieszę się, że mogłem osobiście wręczyć naszej Olimpijce dokument potwierdzający przyznanie stypendium i pogratulować dotychczasowych osiągnięć, życząc jednocześnie powodzenia w Tokio – mówił na specjalnej konferencji prasowej, wicemarszałek UM w Poznaniu, Jacek Bogusławski.

 

Jak wiemy Samorząd Województwa Wielkopolskiego, nie od dziś wspiera zawodników, którzy osiągają nietuzinkowe wynik sportowe. To głownie dlatego, by wspaniali sportowcy mogli skupić się głównie na przygotowaniach. Urząd Marszałkowski przyznaje zawodnikom, którzy uzyskali minima olimpijskie, uprawniające do startu na Olimpiadzie. Mieszkanka Zakrzewa, świetnia zawodniczka pilskiej Gwardii, w asyście prezesa klubu Krzysztofa Urbanowicza i niezwykle wzruszonego w tym dniu trenera Romana Marciniaka, takie wyróżnienie – w kwocie miesięcznej 3 tys. zł - otrzymała.

Jak informowaliśmy Klaudia niedawno zdobyła srebrny i złoty medal na Mistrzostwach Świata Sztafet w Chorzowie. W ten sposób spełniła nie tylko swoje marzenia, ale i otrzymała kwalifikacje  do sztafety 4x100 m, jednak  o tym kto poleci do Tokio zdecyduje trener kadry narodowej.

- Igrzyska Olimpijskie – podkreślała m.in. Klaudia - to marzenie każdego sportowca. Jest bardzo duża szansa, że znajdę się w składzie na Japonię. Czuje i moje wyniki to potwierdzają, że jestem w życiowej formie – dodawała nasza olimpijska nadzieja.

Klaudii życzymy przede wszystkim zdrowia!

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jestem sobie przedszkolaczek
jestem sobie przedszkolaczek 22.01.2022, 16:46
mario, wicemarszałek nie jest Urzędu Marszałkowskiego (UM) a województwa. Trochę ogłady by się przydało, żeby ogarnąć podstawy.

Pozostałe