180 poszukiwanych

  • 18.06.2021, 00:36 (aktualizacja 18.06.2021, 00:39)
  • iej
180 poszukiwanych
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile od początku roku zatrzymali 180 osób poszukiwanych. Wśród nich były także osoby objęte europejskim nakazem aresztowania.

 

Osoby poszukiwane najczęściej ukrywają się przed odbyciem orzeczonej przez sąd kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali od początku roku 180 osób poszukiwanych w wieku od 20 do 80 lat. Większość z tych osób poszukiwana była w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami, szczególnie związanymi z oszustwami, kradzieżami, rozbojami oraz uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego.

Blisko 30 osób było ściganych na podstawie listów gończych, a 4 osoby zostały zatrzymane w ramach europejskiego nakazu aresztowania poza granicami naszego kraju. Jeden z nich – 35-letni pilanin ukrywał się na terenie Belgii. W maju bieżącego roku został zatrzymany i nastąpiła jego ekstradycja do kraju, gdzie trafił do zakładu karnego odbyć karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i ośmiu miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany za wcześniej popełnione oszustwa.

Wśród osób poszukiwanych zostało zatrzymanych także 16 nieletnich, którzy ukrywali się szczególnie przed doprowadzeniem do ośrodków wychowawczych.

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe