Blisko 1,4 mln zł z UE na ścieżkę rowerową w Wysokiej

  • 13.07.2021, 13:33
  • eEs
Blisko 1,4 mln zł z UE  na ścieżkę rowerową w Wysokiej
W piątek 9 lipca w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyła się konferencja prasowa, podczas której włodarze czterech gmin powiatu pilskiego - Wysokiej, Kaczor, Szydłowa i Piły podpisali umowy o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację infrastruktury dla ruchu rowerowego i pieszego.

Gmina Wysoka otrzymała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 1 367 311,18 zł na projekt pn. „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej POSI poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Wysokiej”.

Umowę o dofinansowanie w imieniu Miasta i Gminy Wysoka podpisał burmistrz Artur Kłysz przy kontrasygnacie skarbnik Danuty Sinkiewicz. Ze strony Samorządu Województwa Wielkopolskiego porozumienie ratyfikował Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. Obecna była również Radna Sejmiku Mirosława Rutkowska-Krupka.

Projekt obejmuje budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości 0,951 km wzdłuż ul. Akacjowej i Batorego w Wysokiej wraz z nowo projektowanymi zjazdami do posesji, przebudowę istniejących zjazdów, budowę energooszczędnego oświetlenia oraz wykonanie wzdłuż ścieżki infrastruktury towarzyszącej tj. place z kostki betonowej wraz z wiatą B&R, stojakami na rowery, dwa stanowiskami naprawy rowerów oraz zielenią.

Zadanie będzie realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji, Poddziałania 3.3.1 Inwestycje.

Wartość projektu szacowana jest na kwotę: 1 760 316,26 zł. Realizacja planowana jest do grudnia 2022 roku.

Warto podkreślić, że projekt stanowi kontynuację działań gminy Wysoka w kierunku gospodarki niskoemisyjnej i budowy infrastruktury służącej promowaniu transportu niezmotoryzowanego, jakim jest rower. W 2018 roku zrealizowano projekt z udziałem unijnego dofinansowania również w ramach WRPO 2014 + pilskiego OSI pn. „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez zmiany mobilności miejskiej w Mieście i Gminie Wysoka”. Zadanie obejmowało wybudowanie ścieżki rowerowej Czajcze – Wysoka, wykonanie dwóch parkingów buforowych P&R oraz wybudowanie ulicy Akacjowej w Wysokiej. Wówczas Gmina Wysoka otrzymała z UE EFRR na realizację zadania 2 281 910,86 zł.

eEs

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe