W drodze do szkoły straciła przytomność!

  • 28.10.2021, 13:29
  • Krzysztof Kuźmicz
W drodze do szkoły straciła przytomność!
- Uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile, Klaudia, to wesoła, uśmiechnięta i ciesząca się życiem dziewczynka. W drodze do szkoły straciła przytomność… Karetka, reanimacja, walka o funkcje życiowe, niedotlenienie mózgu, śpiączka… - relacjonują przyjaciele Klaudii.

Uczennica VIII klasy naszej szkoły, Klaudia, to wesoła, uśmiechnięta i ciesząca się życiem dziewczynka. Taką, jeszcze całkiem niedawno, widzieliście ją na naszych korytarzach. Niestety w drodze do szkoły straciła przytomność… Karetka, reanimacja, walka o funkcje życiowe, niedotlenienie mózgu, śpiączka… Klaudia nie oddychała. Nikt nie znał przyczyny. Nikt nie wiedział co się dzieje. Nikt nie potrafił jej pomóc – opowiadają członkowie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 7 w Pile, którzy utworzyli zbiórkę na leczenie Klaudii.

Z Piły została przetransportowana do Bydgoszczy. Tam lekarze stoczyli kolejną bitwę o jej życie. Wykonano tracheotomię, a Klaudia kolejny raz przestała oddychać.

- Tak jakby chciała się poddać, ale przecież życie jest zbyt piękne, żeby się poddawać! Nie teraz, nie w ten sposób. Pojawił się kolejny problem - żaden lekarz nie chciał podjąć się leczenia. W końcu udało się znaleźć doktora w Warszawie. Tam Klaudia toczy kolejną już bitwę o swoje życie, tym razem zakończoną sukcesem. Oddycha sama!

Jaka była przyczyna utraty przytomności Klaudii? Okazało się, że wychodząc do szkoły, dziewczynka jadła orzeszki i jeden z nich przedostał się do tchawicy. Spowodowało to zadławienie i wszystkie następstwa z nim związane.

- Dziś nasza koleżanka nadal przebywa w szpitalu, w Warszawie. Lekarze rozpoczęli proces wybudzania ze śpiączki. Widzimy, że reaguje i rozumie co mówi do niej mama. Jest silna i walczy – daje nam znać, chce do nas wrócić. Według lekarzy jest na to nadzieja, ale potrzebne będzie długie i kosztowne leczenie. Rodzina i najbliżsi rozpoczęli zbierać pieniążki, ale wiemy, że sami nie zdołają pokryć wszystkich kosztów. Nadal nie wiemy jak duża suma pieniędzy będzie potrzebna, ale koszt godzinnej rehabilitacji to ok. 200 zł, a takowa będzie musiała się odbywać codziennie i zapewne po kilka godzin. Wierzymy, że z Waszą pomocą, Klaudia odzyska pełną sprawność i będzie tą samą ósmoklasistką, którą była przed wypadkiem – z marzeniami, planami na przyszłość i wielkim uśmiechem na twarzy – apelują o pomoc przyjaciele Klaudii, uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile.

- Jesteśmy pełni nadziei i dobrych myśli. Liczymy na Wasze wielkie i otwarte serca! O postępach leczenia będziemy Was na bieżąco informować.

Wpłat można dokonywać poprzez portal zrzutka.pl, https://zrzutka.pl/exvh79

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe