Bezapelacyjny tryumf Siekiery w memoriale Adama

  • 11.01.2022, 19:55 (aktualizacja 12.01.2022, 21:32)
  • mario
Bezapelacyjny tryumf Siekiery  w memoriale Adama
To był pierwszy Memoriał im. Adama Marczyńskiego. W turnieju zagrały ekipy z Nakła, Gardei z Poznania oraz gospodarze z Szamocina.

Kim był Adam dla Siekiery? Kolega, przyjaciel, dobry duch drużyny. Adaś jak zwracano się do niego rok temu – dokładnie 2 stycznia, zmarł po wielu, zdrowotnych perypetiach, związanych z Covid 19. Trudno było w to uwierzyć. Zapamiętano go jako wspaniałego człowieka.

 

 

Adam był z drużyną Siekiery od samego początku czyli od 2010 roku reprezentując jej barwy w meczach ligowych i licznych turniejach. Trenował też i grał w drużynie HCP Poznań (obecnie KHL Poznań)

Nieustępliwy, zadziorny i zawsze gotowy aby poświęcić się dla drużyny. Na co dzień życzliwy, zabawny , koleżeński ...

Zawsze też powtarzał, że jego marzeniem jest, aby w Szamocinie powstało lodowisko, żeby trenować dzieci.

 

Przed głównym turniejem na lodowisku w Szamocinie zagrali towarzysko najmłodsi zawodnicy miejscowej Siekiery, którzy rozegrali mecz między sobą.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy oraz zgromadzeni kibice oddali hołd śp. Adamowi "minutą ciszy".

- Rywalizację w turnieju drużyna Siekiery rozpoczęła od efektownej wygranej nad drużyną Bobry Nakło aż 8:1 – komentuje wydarzenia na szamocińskiej tafli Maciej Szulc.

8:2 zakończył się kolejny mecz pomiędzy KHL Poznań i Gryfem Gardeja .

Następne dwa mecze to wygrane drużyn z Poznania oraz Szamocina i to właśnie te dwie drużyny zagrały ostatni mecz tego dnia o pierwsze miejsce.

- Mecz ten mógł się podobać kibicom zgromadzonym na lodowisku przy ul Hallera . Zawodnicy Siekiery starali się od samego początku zdominować rywala . Nie brakowało ostrych starć przy bandzie i walki pod bramką.

Bramkarze obu drużyn mieli dużo pracy, aby uchronić swoje zespoły przed stratą bramki jednak to bramkarz Szamocina był skuteczniejszy w interwencjach dając się pokonać tylko dwa razy – mówi Maciej Szulc.

Ostatecznie Siekiera Szamocin wygrała to starcie 6:2.

Pierwsze miejsce zatem dla Szamocina, z pucharem za drugie miejsce wyjechała ekipa z Poznania.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w turnieju okazali się Maciej Szulc z Siekiery oraz Patryk Makaroński (Bobry Nakło). Obaj zdobyli po 7 goli .

Najlepszym bramkarzem turnieju został Norbert Karamuz z Siekiery, natomiast MVP TURNIEJU powędrowało do Tomasz Koćmierowski z KHL Poznań .

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Nakła. Niesamowitego dokonały właśnie Bobry, które w bardzo zaciętym pojedynku -przy wyniku 0:6 z Gryfem GARDEJA, potrafiły się jeszcze podnieść i wygrać cały mecz 8:6!

Mariusz Markowski

 

PS. Dziękujemy drużynom za udział w turnieju oraz zgromadzonym kibicom. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego wydarzenia – Maciej Szulc

                                         

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe