Boisko do naprawy

  • 13.05.2022, 12:59 (aktualizacja 13.05.2022, 13:02)
  • Krzysztof Kuźmicz
Boisko do naprawy pila.pl
Pod koniec 2015 roku oddano do użytku boisko sportowe przy ulicy Komuny Paryskiej. Niewłaściwe korzystanie z niego oraz liczne akty wandalizmu sprawiły, iż nadszedł czas na naprawę.

Z interpelacją w tej sprawie, w imieniu mieszkańców okolic ulicy Komuny Paryskiej zwróciła się jedna z radnych. Jak informowała, boisko jest w coraz gorszym stanie i jego dalsze użytkowanie w takich warunkach stwarza zagrożenie dla korzystających z niego.

 

-W chwili obecnej boisko jest cały czas otwarte, bramki są niekompletne, siatki przymocowane są do ogrodzenia, nawierzchnia zdewastowana, a zamek od bramy wejściowej uszkodzony – wylicza radna Teresa Kasior.

 

W związku z tym, jej zdaniem, ale też mieszkańców, którzy na co dzień korzystali z obiektu, zwrócono się do władz miasta z prośbą o interwencję. Odpowiedź jest pozytywna.

- Mając na uwadze wysoki stopień uszkodzeń oraz bezpieczeństwo i potrzeby mieszkańców osiedla, w budżecie Gminy na 2022r. zaplanowano środki na modernizację nawierzchni przedmiotowego boiska. Zarząd Dróg i Zieleni w Pile przygotowuje obecnie dokumentację projektowo-wykonawczą celem zorganizowania przetargu na to zadanie. Wraz z wymianą nawierzchni zamontowane zostaną nowe bramki – poinformował wiceprezydent Krzysztof Szewc.

Jednocześnie zauważa, iż uszkodzenia są efektem niewłaściwego korzystania z obiektu oraz licznych aktów wandalizmu. Te elementy muszą zostać wyeliminowane, jeśli obiekt ma służyć mieszkańcom przez kolejne lata.

- Wskazane uszkodzenia nawierzchni są uszkodzeniami eksploatacyjnymi wynikającymi z intensywności użytkowania obiektu. Wynikają one również ze stosowania niewłaściwego sprzętu i obuwia. Jednocześnie wyjaśniam, że usterki wynikające z dużej ilości aktów wandalizmu, dotyczące m.in. uszkodzeń klamki, zamka do furtki, czy skrzynki oświetleniowej, usuwane były na bieżąco. Straż Miejska zadba również o zamykanie obiektu. Jego dalsze, prawidłowe funkcjonowanie będzie zależało przede wszystkim od użytkowników i stosowania się do zapisów regulaminu korzystania z boiska – dodaje Krzysztof Szewc.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe