Aplikuj i jedź na targi zagraniczne do Miami i Dubaju!

  • 24.05.2022, 10:49 (aktualizacja 24.05.2022, 11:56)
  • Redakcja
Aplikuj i jedź na targi zagraniczne do Miami i Dubaju!
Powiat Pilski realizuje kolejny etap projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego – etap II”. Ruszył właśnie nabór dla przedsiębiorców do udziału w zagranicznych targach branżowych. Wywiad z Karoliną Szambelańczyk – dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju.

Pani dyrektor Powiat Pilski rozpoczął właśnie nabór dla przedsiębiorców do udziału w zagranicznych targach branżowych. Do kogo skierowany jest ten projekt i kto może z niego skorzystać?

- Od 18 maja do 10 czerwca prowadzimy nabór mikro, małych i średnich przedsiębiorców z terenu powiatu pilskiego, prowadzących działalność w sektorach: przemysł jutra, rozwój oparty na ICT oraz biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów do udziału w zagranicznych targach branżowych. To jednak nie tylko wyjazd na targi. Powiat Pilski w ramach realizowanego projektu oferuje również firmą możliwość skorzystania ze wsparcia doradczo-szkoleniowego w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw, gdzie przekażemy dużą dawkę wiedzy praktycznej z zakresu przygotowywania dokumentacji eksportowej i inwestowania za granicą.

To ilu przedsiębiorców może skorzystać z tego projektu i gdzie ewentualnie pojechać, by zaprezentować swoje produkty czy usługi na targach zagranicznych?

- Pierwsze impreza targowa, czyli Americas Food & Beverage Show w Miami, skierowana jest dla przedsiębiorców zajmujących się produkcją, przetwarzaniem żywości, uprawą roślin, czy chowem i hodowlą. Tutaj zapraszamy pięć firm, a targi odbędą się między 12 a 13 września tego roku. Z kolei dziesięciu przedsiębiorców działających w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz przemysłu jutra, czyli produkcji różnego rodzaju urządzeń, sprzętu, maszyn, będzie miało okazje pojechać na targi GITEX do Dubaju, które zaplanowane są na 10-14 października.

Udział w takich targach to zapewne bardzo duże koszty i mało które przedsiębiorstwo stać na taki wyjazd. Czy Powiat Pilski w ramach projektu finansuje wydatki związane z udziałem firm w takim wydarzeniu?

- Tak. Powiat Pilski w ramach projektu sfinansuje przelot, noclegi wraz ze śniadaniem, udział w targach, w tym w roli wystawcy na specjalnie przygotowanym przez nas stoisku. Przedsiębiorcy będą mieli okazje wystąpić zarówno w roli wystawcy, jak i uczestnika, podpatrzyć nowinki w danym obszarze, spotkać się z innymi biznesmenami czy przedstawicielami instytucji takich jak ambasady i biura zagraniczne Polskiej Agencji Handlu i Usług.

Wszystko to, co Pani mówi, brzmi naprawdę zachęcająco. Co więc powinni zrobić przedsiębiorcy, aby mieć szansę udziału w targach czy szkoleniach?

- Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w projekcie wszystkie dokumenty rekrutacyjne znajdą na stronie biznes.powiat.pila.pl. Zapraszamy też do naszego biura w Starostwie Powiatowym w Pile, 3 piętro, pokój nr 316. Chętnie pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości i służymy radą przy wypełnianiu dokumentów. Jesteśmy dla Państwa.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe