Nie żyje legendarny maszynista

  • 07.06.2022, 18:09
  • msz
Nie żyje legendarny maszynista
W wieku 82 lat zmarł Roman Drzewiecki, wieloletni maszynista, człowiek-legenda Kolejki Parkowej "Maltanka" w Poznaniu. Był także uczestnikiem wszystkich zlotów miłośników kolejek wąskotorowych w Białośliwiu.

W 1958 roku, mając osiemnaście lat, rozpoczął pracę na kolei normalnotorowej. Po przejściu na emeryturę w 2002 roku przez kolejne 17 lat prowadził wąskotorowe składy z turystami na poznańskiej "Maltance", obsługując swój ukochany parowóz "Borsig". O jego kolejarskiej pasji powstał krótki film "Kolej życia".

"Wieloletni przyjaciel, wspaniały i bardzo ciepły człowiek, najwspanialszy maszynista, który całe życie poświęcił parowozom i kolei. Uczestnik wszystkich zlotów i wydarzeń od samego początku naszych działań... Romuś dziś odjechałeś swoim ziemskim pociągiem w niebiosa - tam, gdzie będziesz prowadził go na wieki. Będziesz zawsze w naszej pamięci! Brak nam słów, żeby opisać smutek i żal, że już Ciebie wśród nas nie ma. Będzie nam brakować wielogodzinnych wieczornych rozmów przy parowozach... Spoczywaj w pokoju [*]" - tak napisali swoim przyjacielu i koledze działacze Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa.

Roman Drzewiecki spoczął 1 czerwca na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu.

msz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe