Listki dla Signify

  • 23.06.2022, 13:58 (aktualizacja 23.06.2022, 14:02)
  • Anna Czapla-Furtacz
Listki dla Signify
Signify (Euronext: LIGHT) został nagrodzony w konkursie Listki CSR POLITYKI. Nie jest to pierwsze takie wyróżnienie firmy. W tym roku wyróżniono ją aż dwoma listkami – Białym, po raz czwarty z rzędu, oraz Zielonym, w nowej, wprowadzonej w tym roku kategorii- dla tych, dla których redukcja negatywnego wpływu na klimat jest kluczowym elementem działań.

Bogdan Ślęk, Dyrektor ds. Public & Government Affairs /CSR & Sustainability, Signify w Polsce: - Nagroda w konkursie Listki CSR Polityki to potwierdzenie efektów strategicznych działań, jakie podejmuje Signify zarówno na polu zrównoważonego rozwoju, jak i społecznej odpowiedzialności, z czego jesteśmy bardzo dumni. Implementacja rozwiązań mających na celu zapobieganie zmianom klimatu oraz szeroko zakrojone działania nakierowane na edukację klimatyczną to kluczowe kwestie w naszej strategii. Jesteśmy dumni z tempa, w jakim spełniamy nasze zobowiązania wobec planety. Osiągnięcie neutralności węglowej w 2020 roku pozwoliło nam na postawienie sobie kolejnego ambitnego celu, którym jest zminimalizowanie śladu węglowego w naszym łańcuchu dostaw. Staramy się też angażować w lokalne inicjatywy w Polsce oraz sprostać globalnym wyzwaniom, ostatnio była to pomoc dla Ukrainy.

Wśród inicjatyw na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym, zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności w społeczeństwie i biznesie, w których udział bierze Signify znajdują się między innymi:

Partnerstwo w 3.edycji programu Climate Leadership organizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa; Inicjatywa „Race to Zero” nawołującej do przejścia na wydajnie energetycznie, zintegrowane oświetlenie LED; Program „Green Switch”, który dotyczy ograniczania emisji gazów cieplarnianych w ramach Europejskiego Zielonego Ładu; Autorski program „Jaśniejsze Życie, Lepszy Świat”, w którym firma od prawie 10 lat stawia sobie co raz ambitniejsze cele na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale też odpowiedzialności społecznej i biznesowej.

Jak informuje Dorota Sławińska, Rzecznik Prasowy Signify w Polsce, firma w latach 2017, 2018 i 2019, 2021 otrzymał tytuł Industry Leader w Dow Jones Sustainability Index. Oprócz bycia czterokrotnym laureatem Białego Listka CSR Polityki oraz obecnie Zielonego Listka Polityki, firma zajęła również 1. miejsce w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna” w XV Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ponadto od trzech lat znajduje się także w pierwszej piątce firm w klasyfikacji ogólnej. Zestawienie jest przygotowywane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Inicjatywa Listki CSR organizowana przez tygodnik „Polityka” we współpracy z Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma na celu stworzenie zestawienia firm stosujących odpowiedzialne praktyki wspierające zrównoważony rozwój, zaangażowanie społeczne i przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu.

Biały Listek CSR POLITYKI otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000. Zielonym Listkiem CSR POLITYKI z kolei nagradzane są firmy posiadające politykę i plan działań związany z zarządzaniem wpływem środowiskowym, ochroną środowiska, bioróżnorodnością, co najczęściej towarzyszy wdrażaniu ISO 14001.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe