Czwarty wynik w Europie!

  • 12.07.2022, 08:45
  • mario
Czwarty wynik w Europie!
Pilanin błyszczał na Mistrzostwach Polski Juniorów U20

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła liczyli mieli też uzasadnione powody oczekiwać na dobry start swoich zawodników na Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w Radomiu. Szczególnie liczono na najlepszego ostatnio lekkoatletę Mikołaja Czechowicza. Decydenci pilskiego klubu nie zawiedli się.   

 

Najlepszy pilski junior Mikołaj Czechowicz, na co dzień podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego, po pięknym i efektywnym biegu na dystansie 2000 prz. wywalczył srebrny medal, uzyskując przy tym znakomity rezultat 5:46,63, który jest aktualnie czwartym wynikiem w Europie!

- Na zapisie filmowym PZLA wraz z komentarzem można było śledzić na żywo przebieg  tego biegu. Finisz Mikołaja mógł zaimponować, różnica do zwycięzcy  na mecie była nieznaczna – uważa kierownictwo PLKS.

 Dodajmy, iż w ten sposób zawodnik zabezpieczył sobie miejsce  w reprezentacji Polski na wielomecz Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia, który odbędzie się w Mariborze 16 lipca. Wystartuje tam na dystansie olimpijskim 3000 prz., mając szanse na zakwalifikowanie do Mistrzostw Świata U20.

Wracając do MP U20: Złoty medal w Radomiu był w zasięgu. Wiele osób powtarzało mi, że gdybym urwał się od grupy 100 metrów wcześniej, bądź bieg był dłuższy o 100 metrów, to moje złoto byłoby bez wątpienia – mówił nam po przejeździe do Piły Mikołaj.

- Ale i tak jestem zadowolony. To co zostało zaplanowane – medal – zostało zrealizowane. W zeszłym roku było 4 miejsce na stadionie. Progres więc jest – dodawał lekkoatleta PLKS Gwda.  

Z dobrej strony  w tych mistrzostwach pokazali się też pozostali lekkoatleci Gwdy. W swoim debiucie na dystansie 10 km w  chodzie sportowym Danuta Peksa zajęła 11 miejsce z wynikiem 60:48,24. Piotr Barańczyk w trójskoku był 16 z nowym rekordem życiowym 13,22.

O „życiówkę” w tej konkurencji  postarał się  się  też Mikołaj Szarejko skacząc na odległość 13,03. Łącznie zawodnicy  Gwdy  do swojego dotychczasowego dorobku  w sezonie 2022 dołożyli kolejne 18 pkt. ogólnopolskiego współzawodnictwa 

sportu młodzieżowego.

Przed zawodnikami Gwdy kolejne sportowe wyzwanie. Aż ośmiu lekkoatletów klubu zakwalifikowało się  do startu  w Mistrzostwach Polski  Juniorów Młodszych U18 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bielsko-Białej.

Mariusz Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe