Pobłocki to równy gość

  • 07.09.2022, 19:16
  • mario
Pobłocki to równy gość
Jak pamiętamy od 2006 roku organizatorzy pilskiego półmaratonu zaczęli umieszczać na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Zdzisław Bogusz był pierwszym zawodnikiem na medalu. Potem byli następni m.in. Edward STAWIARZ, Michał WÓJCIK (2008), Kazimierz ORZEŁ (2009), Edward ŁĘGOWSKI (2010), czy Ryszard MARCZAK (2011).

On wygrał I edycję pilskiego biegu, tego w 1991 roku !

W ubiegłym roku na medalu był wizerunek zawodnika Jana BIAŁKA, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i reprezentanta Polski w biegach maratońskich.

W tegorocznym półmaratonie na medalu widniał sylwetka Piotra Pobłockiego. To Mistrz Polski w maratonie w 1999 roku, to wielokrotny reprezentant Polski w biegach długodystansowych. Zwycięzca Enschede Marathon. Startował w biegach maratońskich w Berlinie, Eindhoven, Kosice, Dębno, Wrocław i wielu innych biegach ulicznych.

A co dla nas najważniejsze Piotr Pobłocki 2-krotnie wygrał bieg „Pilska Piętnastka” w 1991 i w 1993 roku. Rekord życiowy w maratonie 2:13:01 – 1 miejsce w Enschede 1994 rok. Rekord życiowy w półmaratonie 1:04:25 – 4 miejsce w Brzeszczach 1999 rok.

Ten nietuzinkowy człowiek to bardzo barwna i komunikatywna osobowość. Przekonałem się o tym podczas uroczystego podsumowania tegorocznego półmaratonu, kiedy Piotr był gościem honorowym wydarzenia.

Była okazja do rozmowy, refleksji z pamiętnego 1991 roku. Warto było go poznać osobiście.

A medal? No, cóż warto mieć go w kolekcji...

Mariusz Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe