Halo, tu Ziemia!

  • 15.09.2022, 12:25
  • PiK
Halo, tu Ziemia!
Punktualnie o godz. 11 w niedzielne przedpołudnie na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęła się impreza, która od początku cieszy się w Chodzieży wielkim wzięciem. Tym razem hasłem wiodącym siódmej już edycji pikniku był nasz wspólny dom - „Ziemia”.

Podobnie, jak w poprzednich latach na plac przy MOSiR ściągnęło sporo rodzin i młodych ludzi. Nic dziwnego każdy z kilkudziesięciu podmiotów na wszelkie sposoby próbował zwrócić na siebie uwagę i zareklamować swoją działalność. Nie pierwszy raz okazało się, iż wiedzą można podzielić się w bardzo różniący ją od akademickiego niebanalny i ciekawy sposób. Wielu, by zdobyć pieczątki z poszczególnych stoisk decydowało się na uczestnictwo w rozmaitych zadaniach praktycznych i eksperymentach, co było warunkiem udziału w późniejszym losowaniu wartościowych nagród.

Atrakcji było multum, chętni mogli uczestniczyć w pokazach kina sferycznego, czy eksperymentach związanych z energią wiatrową prezentowanych przez uczniów ZSZ im H. Cegielskiego w Chodzieży. Dobrą zabawą okazało się malowanie, znanego starszej części piknikowych gości kultowego fiata 126. Kto zgłodniał lub zapragnął rozgrzać się gorącą kawą mógł to uczynić przy stoisku sołectwa Strzelce, które na pikniku reprezentowało Gminę Chodzież. Tuż obok po sąsiedzku swoje produkty - znakomitej jakości miody wystawiała pasieka Elżbiety i Aleksandra Kermes. Dodajmy, że w tej edukacyjno-ekologicznej imprezie obok stowarzyszeń, firm, szkół i placówek z miasta oraz terenu gminy Chodzież po raz kolejny wzięły udział zaproszone uczelnie i instytucje naukowe, jak choćby Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Koła Naukowe PUT - Chemistry i Eco, a także Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Wśród obecnych na pikniku nie zabrakło przedstawicieli chodzieskich samorządowców m. in. starosty Mirosława Juraszka, zastępcy burmistrza Piotra Witkowskiego i wójta gminy Chodzież Kamili Szejner. O godzinie 13:30 i 15:30 odbyły się oczekiwane przez uczestników losowania atrakcyjnych nagród (sprzętu elektronicznego), uczestników konkursu „Technika a Przyroda”. Impreza zakończyła się o godzinie 16.

PiK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe