Sypnęło rekordami

  • 26.07.2017, 07:15
  • Mariusz Markowski
Sypnęło  rekordami
To były udane starty dla chodzieskich reprezentantów w Mistrzostwach Europy w Pływaniu w Płetwach.

Warto zaznaczyć, że dla Kingi i Julii Małachowskich był to pierwszy start w kategorii seniorek, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentować

We Wrocławiu przeprowadzone zostały przez Polski Związek Płetwonurkowania Mistrzostwa Europy w Pływaniu w Płetwach. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z kilkunastu krajów Starego Kontynentu.

Chodzieżanka Kinga Małachowska ustanowiła nowy rekord Polski seniorek! Na dystansie 50 m pod wodą (0:17,44), podopieczna Bartosza Smaruja zajęła 9 miejsce w Europie i zaledwie 0,04s od 8 miejsca premiowanego finałem!

W sztafecie mikstowej na dystansie 4x50 m pp zobaczyliśmy Filipa Nowaka, Błażeja Gałkowskiego (UKS Tryton Olecko) oraz Julię i Kingę Małachowskie (UKS Delfinek Chodzież).

- Rekord klubu zrobiła Kinga Małachowska na 100 m pod wodą (0:41,08), a sztafeta mikstowa poprawiła rekord Polski seniorów. Sztafeta 4x200 m pp w składzie: Agata Struck (UKS Delfin Jastarnia), Zuzanna Rzepka (KS Nautilus Jastrzębie Zdrój), Kinga Małachowska, Julia Małachowska (obie UKS Delfinek Chodzież) zajęła 5 miejsce w finale ME wraz z nowym rekordem kraju poprawionym o 8 sekund. Sztafeta 4×100 m po powierzchni kobiet w składzie: Agata Struck, Zuzanna Rzepka, Kinga Małachowska i Julia Małachowska ostatecznie zajęła 5 miejsce, ponownie poprawiając rekord Polski o 2 sekundy – wylicza Bertosz Smarują, trener reprezentacji Polski, na co dzień trener chodzieskiego Delfinka.

Mariusz Markowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe