Marcin Porzucek: Są pieniądze na skrzyżowanie w Budzyniu, znajdą się na budowę drogi S-11

  • 31.07.2017, 12:56
  • eki
Marcin Porzucek: Są pieniądze na skrzyżowanie w Budzyniu, znajdą się na budowę drogi S-11
BUDZYŃ/ PIŁA    500 tys. zł na przebudowę  skrzyżowania DK nr 11 z drogą powiatową Wyszyny- Budzyń. 20 milionów na prace przygotowawcze do realizacji drogi ekspresowej S11 na odcinku Poznań-Piła

 

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekaże 500 tys. zł na przebudowę  skrzyżowania drogi krajowej nr. 11 z drogą powiatową Wyszyny- Budzyń. Mają też ruszyć prace wstępne związane z budową drogi S-11. Czyżby w tej sprawie nastąpił przełom?

Ofiary śmiertelne wypadków oraz kolizje i stłuczki. Do tych tragicznych zdarzeń regularnie dochodziło w gminie Budzyń, na wspomnianym skrzyżowaniu jedenastki. Teraz ma się to zmienić, bowiem Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekaże 500 tys. zł na przebudowę tego skrzyżowania. 

      O potrzebę przebudowy tego niebezpiecznego miejsca apelowali zarówno mieszkańcy jak i władze gminy.  W gminie Budzyń powstało nawet stowarzyszenie, które działało na rzecz budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Przez lata nic się jednak w tej sprawie nie działo. Tymczasem po objęciu mandatu posła na Sejm RP do akcji wspierającej włączył się Marcin Porzucek. Obiecał mieszkańcom powiatu chodzieskiego i gminy Budzyń, że newralgiczne skrzyżowanie zostanie przebudowane.

      - Dotrzymałem słowa, które dałem mieszkańcom. Bardzo się cieszę, że moje starania przyniosły konkretne efekty. Kolejny raz odwiedziłem Ministerstwo, 25 lipca tego roku wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, pan Jerzy Szmit, podpisał uzgodnienia programu inwestycji. Ministerstwo przeznaczy 500 tys. zł na ten cel. Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku - mówił poseł Marcin Porzucek na zwołanej w Chodzieży konferencji prasowej.

***

      To - zdaniem posła - nie koniec dobrych wiadomości. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zabezpieczyło około 20 mln zł. na prace przygotowawcze do realizacji drogi ekspresowej S11 na odcinku Poznań-Piła.

      - Przed wyborami 2015 roku nasi poprzednicy przygotowali plan budowy dróg na najbliższe kilkanaście lat, gdzie wpisali chyba wszystkie inwestycje, które kiedykolwiek ktoś chciał realizować. Zrobili to w myśl zasady papier jest cierpliwy, przyjmie wszystko. Niestety w sprawie budowy S11 na odcinku Poznań-Piła m.in. przez Chodzież nic nie zrobiono, nie przygotowano nawet dokumentów i nie zabezpieczono na to żadnych środków - uważa poseł PiS Marcin Porzucek.

      Zdanie parlamentarzysty obecny rząd chce to naprawić i zacząć od zaległości dotyczących dokumentacji. Dzięki decyzji MIiB trwa proces przetargowy na wyłonienie podmiotu, który wykona niezbędną dokumentację. - Po naszych poprzednikach niczego nie było, nie było dokumentów, decyzji środowiskowych, nie ma studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Prace nad zebraniem wymaganych dokumentów potrwają do 2020 roku. Po tej dacie zostaną ogłoszone przetargi na projekty i wykonanie budowy S11 w północnej Wielkopolsce - zapowiada poseł Marcin Porzucek.

      Pomimo że to dość odległy termin, zdaniem posła PiS ma to swoje plusy.

- Jednoczesna przebudowa drogi krajowej wprowadziłaby całkowity chaos komunikacyjny i liczne utrudnienia. Najpierw zatem wykonamy remont linii kolejowej 354 Poznań-Piła, a następnie mając niezbędną dokumentację zabierzemy się za wykonanie S11 - kończy poseł Marcin Porzucek.

pik

 

 

 

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
X
X 27.08.2017, 06:35
Nie widzę związku linii kolejowe z drogą c...lu.
podpis
podpis 16.08.2017, 23:34
Posłowie nie uchwalają dziś ustaw oni załatwiają remonty dróg. Brawo, brawo.
Anty
Anty 11.08.2017, 13:25
Pieniądze zapewne unijne, więc śpiesz się pan, zanim Jarosław z tejże nas wyrzuci

Pozostałe