Multiroom - podział sygnału TV na kilka odbiorników

  • 7.03.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Multiroom - podział sygnału TV na kilka odbiorników
Multiroom to innowacyjne rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z oglądania ulubionego serialu, filmu, meczu lub programu rozrywkowego ze względu na to, że telewizor jest okupowany przez innych domowników. Dzięki multiroomowi możliwe jest rozdzielenie sygnału na kilka odbiorników znajdujących się w różnych pomieszczeniach.

Jak multiroom rozdziela sygnał telewizji?

Podział sygnału telewizji w usłudze multiroom odbywa się z wykorzystaniem dodatkowych dekoderów. Są one podłączane do głównego dekodera lub do specjalnego modemu światłowodowego z wykorzystaniem odpowiedniego okablowania. Oglądając telewizję z kilku odbiorników jednocześnie, nie trzeba się przy tym martwić o jakość obrazu oraz o problemy związane z płynnością jego odtwarzania. Niektóre kanały są dostępne w multiroomie także w jakości HD, co daje duży komfort szczególnie przy filmach i wydarzeniach sportowych. Sygnał telewizyjny dzieli się nawet na 3-4 odbiorniki, zapewniając spore możliwości w przypadku bardzo urozmaiconych zainteresowań domowników.

Multiroom – ile to kosztuje?

Za usługę multiroom płaci się symboliczną opłatę miesięczną, która nie powinna znacząco obciążać domowego budżetu. Jest ona doliczana do faktury VAT. Korzyści związane z multiroomem są tak duże, że w pełni ją rekompensują. Możliwość oglądania telewizji bez przeszkód, że inni domownicy będą się wtrącali w wybór danego kanału telewizyjnego, daje bardzo duży komfort. Bardzo atrakcyjną ofertę w tym zakresie posiada popularny operator INEA.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Grupa Tipmedia
Podziel się: