Rejsy po Morzu Śródziemnym - sposób na aktywny wypoczynek

  • 09.03.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Rejsy po Morzu Śródziemnym - sposób na aktywny wypoczynek
Akwen Morza Śródziemnego jest jednym z najpopularniejszych celów turystyki wypoczynkowej. Jego spokojne wody doceniają zwłaszcza miłośnicy jachtów. Rejsy po Morzu Śródziemnym i jego odnogach - Morzu Adriatyckim i Morzu Egejskim - to idealny pomysł na aktywny wypoczynek. Jeśli dodamy do tego słoneczne plaże i wspaniałe zabytki uzyskamy świetny cel dla wakacyjnego wyjazdu.

Rejsy Morze Śródziemne

Morze Śródziemne przyciąga żeglarzy od wieków. W starożytności było zdominowane przez Greków, Fenicjan, a w dalszej kolejności stało się wewnętrznym morzem Cesarstwa Rzymskiego. Bogata historia pozostawiła trwały ślad. Wybrzeże Morza Śródziemnego usłane jest bogatymi w zabytki miastami, które pierwotnie zakładane były często jako kolonie przez żeglarzy. Znajdziemy tutaj również wspaniałe plaże, przyjazny klimat, dużą ilość słonecznych dni oraz zdrową kuchnię. To wszystko przyciąga co roku masę turystów. Wody Morza Śródziemnego - kiedyś przyjazne dla starożytnych żeglarzy -  są również rajem dla współczesnych miłośników jachtów.

Bardzo bogate w kurorty i miejscowości wypoczynkowe jest wschodnie wybrzeże Hiszpanii. Odbywając rejsy po Morzu Śródziemnym za cel możemy obrać Baleary słynące ze wspaniałych kąpielisk i rozwiniętej infrastruktury hotelowej. Doskonałym miejscem dla żeglugi jest również akwen u malowniczego, południowego wybrzeża Włoch - Morze Tyrreńskie. Możemy tu żeglować na Sycylię, Sardynię i Korsykę - wspaniałe, słoneczne wyspy. Rejsy po Morzu Śródziemnym pozwolą nam podziwiać jeden z niewielu aktywnych wulkanów w Europie - Etnę.

Jachtem u wybrzeży Dalmacji

Rejsy po Morzu Śródziemnym to również możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z jego największych odnóg - Morzu Adriatyckim. Najlepiej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną znajdziemy na jego północnym wybrzeżu - Dalmacji. Słynie ono ze wspaniale rozwiniętej linii brzegowej, mnóstwa wysp i wysepek, przejrzystej i spokojnej wody oraz malowniczych, zabytkowych miasteczek o bogatej historii jak Dubrownik czy Split. To znakomite miejsce dla żeglugi turystycznej. - U wybrzeży Dalmacji żeglarze mają jak w raju. Znajdą tutaj wiele świetnie przygotowanych marin i przystani. Wody tutaj są bardzo spokojne, oddzielone od pełnego morza mnóstwem wysp. Dlatego to świetne miejsce nawet dla początkujących żeglarzy - informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl. Dużą atrakcją są również parki i rezerwaty wodne jak archipelag wysp Kornati. Planując rejsy po Morzu Śródziemnym warto więc w pierwszej kolejności uwzględnić Adriatyk.

Rejsy po Morzu Egejskim

Kolejną odnogą Morza Śródziemnego, która słynie z bogatej historii i rozwiniętej turystyki, jest Morze Egejskie. Ten akwen, który teraz oddziela Grecję od Turcji, w starożytności był morzem wewnętrznym kultury hellenistycznej. Jego rozwinięta w ciche zatoki i półwyspy linia brzegowa  oraz liczne wyspy to znakomite miejsce dla uprawiania żeglugi turystycznej. Rejsy po Morzu Śródziemnym muszą uwzględniać również to wspaniałe miejsce, w którym spotkamy wiele zabytków starożytnej Grecji, zapierające dech w piersi skaliste wybrzeża, bujną śródziemnomorską roślinność i przede wszystkim spokojne wody, na których swych sił mogą spróbować nawet początkujący żeglarze. Możemy żeglować z wyspy na wyspę i cumować w zacisznych - często dostępnych tylko dla żeglarzy - zatoczkach. Każda wyspa może pochwalić się wspaniałą historią - często można natknąć się zabytkową budowlę czy też stanowisko archeologiczne - i cudownym klimatem. To doskonałe miejsce do uprawiana aktywnego wypoczynku i poznawania dziejów kolebki naszej cywilizacji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: