Oświetlenie sufitu podwieszanego w domu jednorodzinnym - istotne wskazówki

  • 22.08.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Oświetlenie sufitu podwieszanego w domu jednorodzinnym - istotne wskazówki
Chociaż sufity podwieszane na początku były spotykane tylko w biurach, to dzisiaj coraz częściej widzimy je w mieszkaniach. To nie dziwi, gdyż zapewniają doskonałe możliwości aranżacyjne. Dowiedzmy się o nich więcej!

Ważne zalety sufitów podwieszanych

Jak wspomnieliśmy we wstępie - sufit tego rodzaju to możliwość stworzenia ciekawej aranżacji, ale nie tylko, bo ukryje to, co nieestetyczne, a jak trzeba - obniży zbyt wysokie pomieszczenie. Pasuje praktycznie wszędzie, czyli będzie dobrze wyglądał zarówno w kuchni, łazience, salonie, jak i przedpokoju.

Co ciekawe, dzięki zamontowaniu sufitu podwieszanego można polepszyć warunki akustyczne i wyciszyć pomieszczenie. To szczególnie ważne dla kogoś, kto ma specjalnie przeznaczony pokój do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Równie korzystny jest ich szybki montaż, bo wystarczy praktycznie jeden dzień, by powstała ta konstrukcja. Przeglądając różne projekty domów, na przykład ze strony domoweklimaty.pl możemy zauważyć, że takie sufity przewijają się bardzo często, co tylko oznacza, że ten trend jest dziś bardzo modny.

Istotne wskazówki

Chociaż, jak wspominaliśmy, pasują do każdego miejsca, to najczęściej spotykane są w kuchniach i łazienkach. Jeśli chodzi o to pierwsze miejsce, pamiętajmy, że sufit powinien być dobrze oświetlony, bo kuchnia to miejsce, gdzie bardzo ważna jest duża ilość światła. W łazience zaś jest zgoła odmiennie, bo tu sufit stanowi raczej dekorację, zresztą podobnie jak w salonie. Widzimy więc, że ta sama aranżacja może różnie wyglądać w zależności od pomieszczenia.

Jakie oświetlenie będzie odpowiednie?

Najczęściej montuje się tu specjalne oprawy oświetleniowe. Planując je, musimy dokładnie dostosować ich wielkość do oświetlanej wysokości przestrzeni. W omawianych sufitach przeważnie stosowane są takie rozwiązania jak oświetlenie punktowe, belki świetlówkowe, a niekiedy też taśmy z oświetleniem LED.

Bardzo łatwy montaż

Już o tym wspominaliśmy, ale teraz rozwińmy wątek. Nie ma problemu, żeby je szybko zamontować. Co ważne, nie ma potrzeby wykonywania “mokrych” prac, które są uciążliwe i czasochłonne. Takie sufity bez problemu mogą być tak gładkie, jak tynki gipsowe, ale nie trzeba ich szlifować. Każdy może zamontować taki sufit, a jak jednak nie czujemy się na siłach, zawsze możemy to zlecić wyspecjalizowanej w tym firmie.

Takie rozwiązanie ma praktycznie same zalety, nie dziwi więc, że coraz więcej osób się na nie decyduje. Warto przemyśleć czy i u nas to nie jest optymalny sposób na estetyczny, ciekawie prezentujący się sufit.

Grupa Tipmedia
Podziel się: