Czy wakacje all inclusive się opłacają?

  • 5.09.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Czy wakacje all inclusive się opłacają?
Wakacje all inclusive znajdują się w ofercie niemalże każdego biura podróży. Zazwyczaj są one najdroższe z dostępnych wariantów. Zastanawiamy się, czy warto pojechać na taki wypoczynek? Na czym ta oferta polega? Czy wakacje all inclusice się opłacają? O tym wszystkim można przeczytać w naszym artykule.

All inclusive – wszystko w cenie? 

All inclusive to oferta obejmująca nie tylko nocleg w hotelu i transport, ale także szerokie wyżywienie. W jej ramach dostajemy wszystkie posiłki w hotelu (śniadanie, obiad i kolację) oraz dostęp do napojów bezalkoholowych i alkoholu, a także do przekąsek.  All inclusive dostępny jest w różnych wariatach, np. all inclusive 24 (usługi obejmują całą dobę) czy all inclusive night (obejmująca dostęp do alkoholu w godzinach wieczornych i nocnych).

Plusy i minusy all inclusive 

Oferta all inclusive jest korzystna ze względu na zawarcie w niej wyżywienia. W przeciwnym wypadku musimy szukać restauracji lub barów w okolicy albo samodzielnie przygotowywać posiłki. Przy wyborze tej oferty nie musimy martwić się o wyżywienie i związane z nim koszty. Jednak tracimy możliwość spróbowania dań lokalnej kuchni, która w wieku krajach jest pyszna (np. Włochy, Chorwacja, Grecja). Dość rzadko takie posiłki są serwowane w hotelach. 

Kiedy wybrać ofertę all inclusive? 

Wczasy all inclusive zalecane są dla osób, które wyjazd traktują jako formę błogiego lenistwa w basenie lub na plaży. Jeżeli chcemy spędzić czas w jednym miejscu, bez dodatkowego zwiedzania, to planowanie wyżywienia poza hotelem jest po prostu niepraktyczne. W niektórych krajach, takich jak Egipt czy Tunezja, kurorty wczasowe znajdują się z dala od miasta. Ponadto wychodzenie z ośrodka nie jest zalecane ze względu na bezpieczeństwo. W tych miejscach wczasy all inclusive są jak najbardziej wskazane. Z kolei wyjazdy do krajów europejskich są nie tylko bezpieczniejsze, ale także znajduje się w nich dużo punktów gastronomicznych, także oferujących dania lokalne. W takim przypadku można śniadania wykupić w hotelu, a pozostałe posiłki jadać na mieście. Ponadto, jeżeli mamy zamiar więcej czasu spędzać poza hotelem i nastawiliśmy się na zwiedzanie lokalnych atrakcji, to warto rozważyć rezygnację z all inclusive. 

Czy oferta all inclusive jest opłacalna? 

Wypoczynek all inclusive jest bardzo wygodną opcją. Kosztuje on więcej niż standardowe oferty, ale czasami okazują się tańszym rozwiązaniem niż samodzielne wyżywienie (szczególnie w drogich miastach). To także komfortowe rozwiązanie na wyjazd z dziećmi.   Urlop to doskonały czas na wypoczynek od zgiełku codzienności, gotowania i codziennych obowiązków. Z tego względu warto zapłacić nieco więcej i pojechać na wakacje, na których wszystko mamy zapewnione i o nic nie musimy się martwić.  Przed zakupem oferty all inclusive warto zapoznać się nie tylko z opiniami na temat biura podróży, ale także proponowanego hotelu i serwowanych w nim posiłków.

Skąd pozyskać środki na wakacje all inclusive? 

Chcemy przeżyć wakacje życia? Jeśli przeanalizowaliśmy nasze potrzeby, ale nie mamy wystarczających oszczędności albo niewiele brakuje nam do zakupu oferty all inclusive, to nie musimy z niej rezygnować. Co zrobić w takiej sytuacji? Całość lub brakującą kwotę możemy pożyczyć w instytucjach oferujących szybkie pożyczki, w tym pożyczki online np. https://proficredit.pl. Ich dużym plusem jest spłata w ratach. Jednak pamiętajmy, że pożyczki online trzeba spłacić! Z tego względu przeanalizujmy posiadany budżet i zastanówmy się, czy pożyczki online nie będą za dużym obciążeniem. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: