6 sytuacji, w których pożyczka ratalna jest dobrym pomysłem

  • 24.09.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
6 sytuacji, w których pożyczka ratalna jest dobrym pomysłem
W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowej gotówki. Wówczas możemy pożyczyć ją od znajomych, w banku lub skorzystać z ofert prywatnych firm pożyczkowych.

Te ostatnie oferują nie tylko drogie chwilówki, ale również coraz popularniejsze pożyczki ratalne. Sprawdźmy kiedy ich zaciągnięcie jest dobrym pomysłem.

Kiedy zależy ci na czasie

Nie da się ukryć, że często pożyczamy pieniądze pod presją czasu. W takiej sytuacji zaciągnięcie pożyczki ratalnej jest dobrym pomysłem, ponieważ czas oczekiwania na decyzję kredytową oraz wypłatę gotówki jest naprawdę niedługi.

Minimum formalności

Jeśli jesteś w sytuacji, w której zależy ci na tym, by otrzymać pożyczkę bez zbędnych formalności czy kilkukrotnych wizyt w bankach zaciągnięcie pożyczki ratalnej jest dobrym pomysłem. Wszystkie niezbędne formalności dopełnisz bez wychodzenia z domu, przez internet.

Gdy bank odmawia

Banki udzielające tradycyjnych kredytów mają dość restrykcyjne warunki przyznawania pożyczek. W sytuacji, w której spotkałeś się z odmową spróbuj pożyczek ratalnych - prywatne firmy są bardziej otwarte na potrzeby klienta i częściej wydają pozytywne decyzje.

Gdy nie zarabiasz zbyt wiele

Nawet jeśli nie zarabiasz zbyt wiele nie oznacza to, że nie możesz realizować swoich planów i marzeń. Wprost przeciwnie. Pożyczki ratalne posiadają znacznie mniej restrykcyjne warunki, dzięki czemu nawet w sytuacji niewielkich zarobków możesz liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Nie wierzysz? Sprawdź oferty na pozyczkowy-portal.pl.

Kiedy zależy ci na bezpieczeństwie

Zaciągnięcie pożyczki ratalnej pozwala ci spłacać zadłużenie w dogodnych ratach, co w przeciwieństwie do chwilówek, które wymagają całości spłaty nie obciąża domowego budżetu ponad miarę. Dzięki temu możesz uniknąć ryzyka wpadnięcia w “spiralę długów”.

Jak widzisz, wybór pożyczki ratalnej to dobry pomysł, dzięki któremu możesz zrealizować swoje plany bez obaw o to, że spłata zobowiązania będzie dla ciebie problemem. Jeśli poszukujesz dobrych ofert odwiedź stronę www.ratkomat.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: