Jaka powinna być dobra fotografia ślubna?

  • 12.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jaka powinna być dobra fotografia ślubna?
Fotografia ślubna to dziedzina fotografii, której zadaniem jest utrwalenie na zdjęciach wszystkich najważniejszych momentów ślubu i wesela. Pamiątkowe fotografie to wspaniała pamiątka, która pozwala zachować w pamięci ważne chwile oraz wracać do nich w kolejnych latach. Fotografia ślubna może być realizowana zarówno przez początkujących adeptów tej sztuki, jak i profesjonalnych fotografów weselnych. Czym powinna się charakteryzować dobrej jakości fotografia ślubna, jakie usługi warto wybrać i dlaczego postawić na profesjonalnego fotografa?

Fotografia ślubna i jej najważniejsze części składowe

W poczet fotografii ślubnej możemy zaliczyć tzw. reportaż ślubny, który zasadniczo obejmuje przygotowania do ślubu, ceremonię zaślubin oraz zabawę weselną. Oprócz samego reportażu w pakiecie fotografii ślubnej często znajduje się także sesja plenerowa, a niekiedy również sesja narzeczeńska.

Sesja plenerowa może odbyć się zarówno w tym samym dniu, co ślub i wesele, jak i w innym dogodniejszym dla pary młodej terminie. Niektórzy nowożeńcy decydują się połączyć ją z podróżą poślubną. Sesja narzeczeńska ma miejsce zwykle na kilka miesięcy przed planowanym dniem ślubu i ukazuje parę jeszcze jako narzeczeństwo. Obie te sesje to także wspaniała pamiątka, która wspólnie z reportażem ze ślubu i wesela tworzy kompletną całość.

Profesjonalista czy amator, czyli jakiego fotografa ślubnego wybrać?

Ze względu na swoją specyfikę fotografia ślubna nie należy do najtańszych usług oferowanych przez profesjonalnych fotografów. Jej przeprowadzenie wymaga bowiem nie tylko dysponowania odpowiednim, wysokiej jakości sprzętem, dyspozycyjności, ale przede wszystkim doświadczenia i wysokich umiejętności samego fotografa. Koszt realizacji profesjonalnej fotografii ślubnej zaczyna się od ok. 2000 zł.

Z powodu dość wysokich honorariów profesjonalnych fotografów ślubnych wielu nowożeńców stara się szukać oszczędności stawiając na nieco tańszych wykonawców, którzy nie mogą jednak pochwalić się takim doświadczeniem i warsztatem, co ich drożsi koledzy. Czy warto oszczędzać na fotografii ślubnej?

Zdecydowanie nie! Wybierając fotografa ślubnego musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że to od jego umiejętności oraz doświadczenia zależy w dużej mierze to, jakie pamiątki pozostaną nam po tym najważniejszym dniu w naszym życiu. Fotografie ślubne to bowiem często jedyna możliwość utrwalenia unikalnych emocji oraz uczuć towarzyszących zamążpójściu. Warto więc to zadanie oddać w ręce profesjonalisty z prawdziwego zdarzenia, aby mieć pewność, że jakość oraz wygląd pamiątkowych fotografii nas nie zawiedzie oraz będzie wywoływał same pozytywne emocje.

Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

Rozglądanie się za profesjonalnym fotografem ślubnym najlepiej rozpocząć od przeglądania Internetu. Szczególnie pomocne w tym trudnym zadaniu okażą się portale ślubne, na których łamach znajdziemy setki sprawdzonych wykonawców z całej Polski. Dostępne na stronie przykładowe zdjęcia pomogą bowiem zweryfikować umiejętności wybranego fotografa, a opinie napisane przez jego klientów ocenić jakość współpracy.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: fotografia ślubna – więcej na WeselezKlasa.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: