Jak profesjonalnie zorganizować prelekcję? Sprawdź nasz skuteczny poradnik!

  • 27.03.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak profesjonalnie zorganizować prelekcję? Sprawdź nasz skuteczny poradnik!
Wystąpienia publiczne są bardzo stresujące. Aby wszystko poszło po naszej myśli, musimy się nie tylko solidnie przygotować do prelekcji, ale również zadbać o marketing oraz inne ważne kwestie. Pod uwagę trzeba wziąć kilka kluczowych spraw. Ich realizacja pozwoli nam na zorganizowanie idealnego spotkania, podczas którego będziemy mogli przedstawić jego uczestnikom dany temat. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć przygotowując wystąpienie publiczne!

Systemy wystawiennicze niezbędne przy organizacji prelekcji

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią przestrzeń, w której będzie odbywać się spotkanie. Ustalmy, ile mniej więcej osób będzie brało udział w prelekcji i zorganizujmy odpowiednią ilość krzeseł. Pamiętajmy, że najlepiej wybierać pomieszczenia, w których jest możliwość otwarcia okien. Zadbajmy także o wodę i kubki plastikowe. Niezależnie od tego, jakiego tematu dotyczy spotkanie, warto zadbać o notatniki i długopisy dla przybyłych na spotkanie osób. Najważniejszą kwestią jest przygotowanie stanowiska prelegenta. Postawmy na wygodne krzesło oraz odpowiedniej wielkości stół, który powinien zostać udekorowany białym obrusem. Zorganizujmy również prompter, jeśli będzie taka konieczność oraz zestaw nagłośniający z mikrofonem. Jeśli powyższe czynności mamy wykonane, to teraz należy prawidłowo zadbać o marketing. Doskonałe będą systemy pos , które są niezbędne przy organizowaniu tego typu wydarzeń. W pierwszej kolejności można postawić na przynajmniej dwa roll-upy, które doskonale sprawdzają się w przygotowywaniu różnego rodzaju prelekcji. Jeden umieszczamy tuż przy wejściu do pomieszczenia, w którym odbywa się spotkanie. Drugi obok prelegenta. Dzięki temu, uczestnicy wydarzenia, nie będą mieli problemu ze znalezieniem miejsca prelekcji. Taki sprzęt powinny posiadać instytucje publiczne czy firmy. Na produkcie jest możliwość umieszczenia loga oraz krótkiej prezentacji oferty danej organizacji. Zaznaczmy, że systemy pos, to w ostatnim czasie jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w marketingu.

 

Wybierz sprawdzone rozwiązania wykorzystywane w marketingu

Organizując takie spotkanie, warto zaopatrzyć się również w stojak na ulotki. Umieśćmy go tuż przy drzwiach pomieszczenia, w którym zorganizowaliśmy spotkanie. Dzięki temu, każda osoba, na koniec będzie mogła sobie wziąć broszurkę, w której znajdzie kluczowe informacje o naszej firmie czy uczelni. Pamiętajmy, że są dostępne stojaki, w których można umieścić materiały w formacie a4. Podczas przygotowania tego typu wydarzenia, doskonale sprawdzi się ścianka reklamowa, na której tle będziemy mogli prowadzić spotkanie. Produkt daje nieograniczone możliwości. Dostępna jest, między innymi ścianka łukowa lub prosta. Systemy wystawiennicze proponuje wiele firm. Kluczowe jest to, abyśmy w systemy pos zaopatrywali się u sprawdzonych producentów. Dzięki temu, zyskamy pewność zakupu trwałego i najlepszej jakości sprzętu. Jednym z takich przedsiębiorstw jest, między innymi Adsystem. Dodatkowo, jeśli nie możemy zdecydować się, jaki produkt wybrać, to specjaliści firmy służą doradztwem w doborze odpowiedniego sprzętu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: