Jak prawidłowo dbać o cerę?

  • 29.03.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak prawidłowo dbać o cerę?
Każda kobieta chce na długo zachować piękny i młody wygląd. Olbrzymi wpływ na kondycję naszej skóry ma prawidłowa pielęgnacja. Bardzo ważne są odpowiednio dobrane kosmetyki oraz prawidłowy sposób ich używania.

Właściwa pielęgnacja twarzy

Pierwszym i najważniejszym etapem jest wybór właściwych dla skóry preparatów. Powinny być one dopasowane do wieku, potrzeb i rodzaju skóry. Cera sucha potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji niż tłusta, mieszana, czy naczyńkowa. Wiele kosmetyków do twarzy można znaleźć tutaj: https://kontigo.com.pl/twarz/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy.html.

Kolejnym krokiem jest odpowiednia częstotliwość stosowania i kolejność nakładania preparatów na twarz.

 

Sekwencja nakładania kosmetyków

Każdy rytuał pielęgnacyjny powinien rozpoczynać się od dokładnego oczyszczenia twarzy. W tym celu można używać płynu micelarnego, mleczka lub żelu myjącego. Kilka razy w tygodniu warto dodać do tego wspomagający oczyszczanie i usuwający martwy naskórek peeling. Następnie skórze należy przywrócić właściwe PH. Najlepiej dokonać tego za pomocą odpowiednio dobranego toniku. Ważnym jest, aby nie zawierał on alkoholu, który może powodować podrażnienia, szczególnie w przypadku wrażliwej cery.

Tak przygotowana twarz gotowa jest na dalszą pielęgnację. Kolejnym zabiegiem kosmetycznym powinno być nałożenie serum. Jest to mocno skondensowany preparat, który bardzo silnie oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Sera do twarzy występują w wielu wariantach, odpowiadających na potrzeby nawet najbardziej wymagającej cery. Ich duży wybór w atrakcyjnych cenach można znaleźć na https://kontigo.com.pl/twarz/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/serum-do-twarzy.html.

Aby zmaksymalizować działanie serum i zapobiec jego utlenianiu się, zaraz po jego wchłonięciu w skórę należy posmarować ją cienką warstwą kremu. W związku z tym, że serum zawiera bardzo dużo składników odżywczych, krem nie musi posiadać równie bogatej formuły. Wystarczy, że będzie dobrze nawilżał skórę oraz posiadał filtry chroniące ją przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Dobrze jest zaopatrzyć się w osobny krem na dzień oraz na noc. Wiele ciekawych propozycji znajduje się na https://kontigo.com.pl/twarz/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/kremy-do-twarzy.html.

Wiele osób wzbogaca codzienną pielęgnację twarzy o nałożenie oleju. Należy pamiętać, że ma on pozytywne działanie tylko pod warunkiem, że używamy naturalnych, ziołowych produktów. Dodatkowo, olej powinniśmy nakładać na samym końcu, po aplikacji kremu. Będzie on wtedy tworzył zabezpieczający film ochronny, jednocześnie nie przetłuszczając skóry.

Kosmetolodzy zalecają również poszerzenie rytuałów pielęgnacyjnych o stosowanie maseczek. Powinny być one dopasowane do potrzeb skóry i stosowane 1-2 razy w tygodniu. Jeśli chcesz znaleźć dobre i niedrogie kosmetyki do twarzy, więcej na stronie kontigo.com.pl

Pamiętaj, że właściwy sposób dbania o skórę pomoże jej na długo zachować piękny świeży i zdrowy wgląd.

Grupa Tipmedia
Podziel się: