Planujesz zamienić gondolę na wózek spacerowy? Sprawdź, co i jak

  • 07.11.2018, 12:00
Planujesz zamienić gondolę na wózek spacerowy? Sprawdź, co i jak
W życiu każdego maluszka nadchodzi ta ważna chwila, gdy jazda na leżąco przestaje być wystarczająca, a ciekawość świata zwycięża nad potrzebą snu. To najlepszy czas, żeby zmienić wózek na taki, który pozwoli dziecku podróżować w pozycji siedzącej. W dzisiejszym artykule zdradzamy, o czym należy pamiętać podczas zmiany wózka oraz jak się zabrać za jego wybór.

Twoje dziecko ma już pół roku? To dobry czas na wprowadzenie spacerówki

Przyjmuje się, że prawidłowo rozwijający się półroczny maluch jest już na tyle ciekawy otaczającej go rzeczywistości i na tyle rozwinięty, aby zapoznać go z nowym wózkiem. Miejsce głębokiej gondoli, pozwalającej wyspać się podczas spaceru, powinna zastąpić stabilna spacerówka. Podróżowanie w takim wózku nabierze zupełnie nowego znaczenia. Dziecko będzie mogło podziwiać świat, machać do ludzi, uśmiechać się do zwierzątek, a kiedy się zmęczy, odpocząć w pozycji leżącej (na płasko) lub półleżącej. Oczywiście, każdy maluszek rozwija się w swoim tempie i nie można z góry założyć, że jest gotowe na zmianę wózka wyłącznie przez wzgląd na jego wiek. Pierwszym znakiem potwierdzającym, że gondola nie wystarcza już naszemu dziecku, jest reakcja malucha na jazdę, podczas której przez cały czas trzeba leżeć. Wielu małych podróżników po prostu zaczyna się wiercić, próbuje siadać i chwytać rączkami to, co zauważy na zewnątrz wózka. Często też płacze, ponieważ niczego nie widzi. Kolejny znak dla rodziców to wielkość dziecka – kiedy szkrab rośnie, jak na drożdżach, zwykła gondola zaczyna być dla niego za mała. Wówczas należy kupić nowy wózek spacerowy, który posłuży znacznie dłużej od gondoli, najczęściej około trzech lat.

 

Zakup wózka to nie przelewki. Podejdź do sprawy rozważnie, dla dobra dziecka

Pytanie, które nie pozwala spokojnie spać rodzicom planującym zmianę wózka, dotyczy jego ceny. Ile trzeba zapłacić za spacerówkę, żeby była ona bezpieczna, łatwa w obsłudze i komfortowa dla rosnącego dziecka? W sklepach internetowych wózek spacerowy spełniający wymagania stawiane przez odpowiedzialnych rodziców, da się nabyć już za kilkaset złotych. Takiego zakupu można dokonać na stronie sklepu EuroWózki, który jest bazą spacerówek i wielofunkcyjnych wózków dla dzieci. Najważniejsze to sprawdzić, czy wybrany model posiada wszelkie niezbędne udogodnienia. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na amortyzatory i koła (polecamy bezdętkowe, odporne na przebicie lub pompowane), system składania (najlepiej jedną ręką) oraz regulację podstawowych elementów (oparcia, uchwytów). Wózek obowiązkowo musi być wyposażony w pasy bezpieczeństwa, które uchronią dziecko przed wypadnięciem. Przydadzą się również takie akcesoria, jak folia przeciwdeszczowa oraz siatka wentylacyjna wbudowana w budkę. Dobra spacerówka wystarczy na co najmniej trzy lata codziennych podróży, podczas których dziecko doświadczy wielu wrażeń i nauczy się, jak wygląda świat.    

Podziel się: