Jakie atrakcje czekają na ciebie w Szklarskiej Porębie?

  • 28.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie atrakcje czekają na ciebie w Szklarskiej Porębie?
Każdego roku wielu z nas wybiera urlop w górach. Jest w nich coś magicznego, co nas przyciąga, niezależnie od tego jak lubimy spędzać czas wolny. Jednym z takich magicznych miejsc, w którym każdy znajdzie coś dla siebie jest Szklarska Poręba. Z tej malowniczej miejscowości prowadzi wiele szlaków turystycznych, a my wędrując możemy być naprawdę blisko natury. W samym mieście również nie zabraknie nam ciekawostek do odkrycia. Czy warto przyjechać do Szklarskiej Poręby na urlop? Na co zwrócić uwagę? Jakie atrakcje czekają nas na miejscu?

Zarezerwuj nocleg z wyprzedzeniem

Ta górska miejscowość to idealne miejsce na urlop zarówno dla samotnego turysty, pary jak i rodziny z dziećmi. Szklarska Poręba oferuje możliwość zakwaterowania się w hotelu, pensjonacie lub prywatnych pokojach. Ciekawym pomysłem na urlop może być również klimatyczna leśniczówka. Rezerwacja noclegów w Szklarskiej Porębie z dziećmi to żaden problem - wiele ośrodków posiada dodatkowe atrakcje dla najmłodszych gości. Warto jednak pamiętać, żeby wykupić kwaterę z odpowiednim wyprzedzeniem, abyś mógł nie tylko uzyskać lepszą cenę, ale przede wszystkim abyś miał pewność, że pokój już na ciebie czeka. Ilość ofert noclegowych w mieście jest bardzo różnorodna - czekają na ciebie zarówno proste, standardowe pokoje jak i nieco bardziej luksusowe hotele oferujące dodatkowe atrakcje.

 

Doceń piękno natury

Podobnie jak w innych górskich miejscowościach, także i w Szklarskiej Porębie znajdziesz mnóstwo pięknych z natury miejsc. Okolicą, do której szczególnie warto się wybrać, są wodospady. Masz do wyboru dwie trasy: wodospad Szklarki, gdzie woda spada z wysokości około 13 m lub wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższy w Karkonoszach i ma aż 27 m, a za jego kurtyną znajduje się Złota Jama. W okolicy znajdziesz wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, w wyniku czego jest to dobre miejsce zarówno do samotnych wędrówek, jak i wypraw z dziećmi.

Innym ciekawym miejscem jest Czerwona Jama - jaskinia, która powstała w wyniku wydobywania pegmatytów. W okolicy Szklarskiej Poręby szukano również złota i ametystów, co również odcisnęło swoje piętno na krajobrazie.

 

Różnorodne atrakcje dla dzieci

Jeżeli podróżujesz ze swoimi pociechami, w Szklarskiej Porębie znajdziesz dla nich wiele atrakcji. Jedną z najbardziej spektakularnych jest Dinopark, czyli miejsce wypełnione replikami ogromnych dinozaurów. Znajdziesz tu także kino 3D, wioskę indiańską i plac zabaw dla dzieci. Dla starszych pociech dużą frajdą może być wizyta w parku linowym Park Odkrywców, a także park rozrywki w centrum miasta, gdzie zimą można jeździć na łyżwach.

W sezonie warto również zajrzeć do Leśnej Huty - prywatnej huty szkła, która organizuje pokazy produkcji wyrobów ze szkła. Poza podziwianiem tej dość trudnej sztuki można również zakupić pamiątkę w sklepiku przy hucie. Do innych, naturalnych atrakcji które warto zobaczyć na własne oczy można zaliczyć również Krucze Skały, Chybotek, Śnieżne Kotły czy rozległy, dziki i niepowtarzalny Karkonoski Park Narodowy.

 

Coś dla fanów sportu

W Szlarskiej Porębie można spędzać urlop również w sposób aktywny. W sezonie zimowym dostępny jest stok narciarski Ski Arena Szrenica, dysponujący pięcioma trasami. Miasto jest również często określane mianem stolicy biegówek, ponieważ ze względu na swój specyficzny mikroklimat posiada wiele miejsc, w których możesz uprawiać tę dyscyplinę narciarską. W centrum miasta można również skorzystać z lodowiska w ramach jednego z parków rozrywki. Jeżeli natomiast bardziej ciągnie cię do wody, do twojej dyspozycji przez cały rok pozostaje aquapark Blue Mountain Resort. Dodatkowo okoliczne tereny sprzyjają długim wędrówkom i jeździe na rowerze.

 

Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

Miejscowość oferuje szereg atrakcji mniej związanych z samymi górami, ale dodatkowo podbijającymi atrakcyjność miejsca. Fani astronomii zachwycą się Astrościeżką w Izerach, poszukiwacze zapierających dech w piersiach widoków powinni zainteresować się Zakrętem Śmierci, a ci, którzy poszukują atrakcji zdolnych zainteresować dzieci również nie mogą narzekać na ich dostępność. W Szklarskiej Porębie możesz znaleźć takie miejsca, jak wystawa klocków LEGO, osada średniowiecznych poszukiwaczy skarbów czy Muzeum Energetyki. Osoby poszukujące dorobków kulturowych także znajdą tu coś dla siebie - na zwiedzenie czekają m.in. młyn świętego Łukasza, Muzeum Mineralogiczne, plenerowa galeria rzeźb Widnokrąg i wiele innych.

 

Szklarska Poręba to miejsce o wielu zaletach. Piękno natury miesza się tutaj z nietuzinkowym dorobkiem kulturowym i szeregiem atrakcji sportowych oraz tych dla dzieci. Jest to miejsce warte zwiedzenia niezależnie od tego, czy jedziesz na urlop sam, czy z rodziną - każdy znajdzie tu coś, co będzie interesujące i pociągające. Szklarska Poręba to także piękno gór, dzikiej natury i nietypowy mikroklimat, który niejednemu poprawił samopoczucie. Decydując się na urlop w tym malowniczym miejscu masz pewność, że nie będzie to wyjazd zmarnowany, a ciekawy i pełen emocji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: