Czy zamienniki tonerów szkodzą drukarkom?

  • 29.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Czy zamienniki tonerów szkodzą drukarkom?

Wielu użytkowników drukarek zadaje sobie pytanie, czy użycie tonera, który jest zamiennikiem to dobry pomysł. Wynika to z tego, że cena takiego produktu jest dużo mniejsza niż oryginału. Dodatkowo pojawiło się wiele błędnych opinii uderzających w zamienniki oryginalnych tonerów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat zamienników tonerów do drukarek oraz ich użytkowania.

• Zamienniki tonerów do drukarek nie szkodzą drukarkom.

• Niska cena powoduje oszczędność.

• Miejsce, gdzie można kupić zamienniki tonerów do drukarki firmy Brother.

 

Zamienniki tonerów do drukarek nie szkodzą drukarkom

 

Producenci drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych zaznaczają, aby stosować tylko oryginalne tonery do urządzeń. Zaznaczają, że używanie tonerów, które nie pochodzą z dystrybucji producenta, może powodować uszkodzenia sprzętu. Jest to nieprawda, a zamienniki są w pełni bezpieczne dla drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Zalecenia te mają na celu odbicie niskiej marży na urządzeniu ceną tonera. Tonery oraz kartridże do drukarek to bardzo duży segment rynku, który producenci drukarek chcą zagospodarować w jak największym procencie. Alternatywne tonery do drukarek są produkowane na podstawie oryginalnego wzoru a tusz, który jest zawarty w środku, przechodzi rygorystyczne testy pod względem jakości. Zabiegi te gwarantują bezpieczne użytkowanie zamiennika.

Niska cena powoduje oszczędność.

 

Główną zaletą zamienników tonerów jest ich niska cena. Sprawia to, że zakup takiego produktu jest opłacalną opcją. Alternatywne tonery do drukarek potrafią być tańsze o około 60%. Dodatkowo ich wydajność nie jest gorsza niż oryginalnych tonerów. Sprawia to, że korzystnym ekonomicznie wyjściem jest zakup alternatywnego tonera. Dodatkowo krzywdzącym mitem na temat zamienników do tonerów jest opinia, że jakość wydruku jest gorsza w ich wypadku. Obecnie nie jest to prawda, a jakość wydruku nie odstaje od tonerów oferowanych przez producentów. Przy produkcji alternatywnych tonerów wykorzystuje się wysokiej jakości tusz, który nie powoduje strat na jakości wydruku.

Miejsce, gdzie można kupić zamienniki tonerów do drukarki firmy Brother.

Gdy szukasz zamiennika do Twojej drukarki firmy Brother, warto odwiedzić sklep gptoner.pl. Można odnaleźć tam toner Brother dcp-l2532dw, toner Brother mfc-l2712dw czy toner Brother dcp-l2512d. Toner Brother zamiennik jak na przykład TN2421 czy TN-2421 dadzą szansę na posiadanie wysokiej jakości wydruku w dobrej cenie. Niezależnie czy posiadasz drukarkę mfc-l2712dw, dcp-l2512d, hl-l2312d czy inna sklep GpToner będzie miejscem, które należy odwiedzić.

Grupa Tipmedia
Podziel się: