Oświetlenie świąteczne – lampki ozdobne i światełka choinkowe

  • 30.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Oświetlenie świąteczne – lampki ozdobne i światełka choinkowe
Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza zarówno konieczność zadbania o prezenty pod choinkę dla najbliższych, jak i przygotowania oświetlenia świątecznego i dekoracji. Święta Bożego Narodzenia wymagają przecież wyjątkowej oprawy, a ta nie bierze się znikąd...

Oświetlenie świąteczne do domu

Czy Wy też uwielbiacie okres przedświąteczny i związane z nim planowanie? My osobiście już na długo przed Gwiazdką cieszymy się na choinkę, bombki i lampki ozdobne, które na czas Bożego Narodzenia wykorzystujemy do dekoracji naszych domów i mieszkań. Niektórzy idą nawet o krok dalej i decydują się zastosować ozdoby także na zewnątrz. Kurtyny świetlne, lampki migające na balustradach czy drzewka ubrane w kolorowe światełka choinkowe – efekty takich pomysłów naprawdę często wzbudzają zachwyt. Bo towarzysząca świętom magia to przecież nie tylko pyszne potrawy czy lukrowane pierniki, ale i obecne - zarówno w domu, jak i na zewnątrz - ozdoby i dekoracje.

Lampki ozdobne i światełka choinkowe mają specjalne zadanie w tym temacie. To w końcu najlepsi eksperci od tworzenia nastrojowej atmosfery. Ciepło i przytulność jaką wokół siebie roztaczają, nie tylko potęguje poczucie bliskości z rodziną, ale i stanowi doskonałe remedium na stres i zmęczenie codziennością. Lubicie takie klimaty? Jeśli tak, to nie ograniczajcie się do jednych światełek na choince. Oświetlenie świąteczne oferuje przecież sporo możliwości, które można na różne sposoby wykorzystać, aby wyróżnić ten wyjątkowy czas w roku.                                      

Światełka choinkowe, które stworzą magiczny nastrój

Planując wystrój domu na święta wielu z nas w pierwszej kolejności kieruje swoje myśli w stronę choinki. To symbol Bożego Narodzenia i absolutny must have każdej Gwiazdki. Jedne światełka na drzewku to jednak trochę za mało, aby mówić o prawdziwie świątecznym klimacie. Żeby stworzyć magiczny i przytulny nastrój w domu, trzeba koniecznie sięgnąć po dodatkowe lampki ozdobne. Święta Bożego Narodzenia to przecież jedyna taka okazja w roku, kiedy możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w doborze dekoracji. A wybór mamy naprawdę niemały...

 

Oprócz tradycyjnych światełek choinkowych, których przeznaczenie jest oczywiste, możecie wykorzystać także oświetlenie o innych formach. Ciekawą opcją są łańcuchy świetlne z lampkami w kształcie gwiazdek i kul śnieżnych czy cotton balls. Z ich pomocą ozdobicie karnisze i balustrady, a używając niewielkich haczyków zawiesicie je na ścianach, nad wejściem do domu lub do któregoś z pomieszczeń. Fajną alternatywą będą też świecące ozdoby stojące (np. bałwanki i renifery), jak i dekoracje wiszące LED. Migoczące gwiazdy pięknie będą się prezentować zawieszone w oknach.

Jeśli nie lampki ozdobne, to co?

Osobiście nie zalecamy całkowitej rezygnacji z lampek ozdobnych (one zawsze pozostaną świątecznym numerem jeden), jeśli jednak nie jesteście ich wielkimi fanami i mimo wszystko stawiacie w tej kwestii na minimalizm, to dekorując dom na święta możecie skorzystać z kilku innych opcji. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim świece i świeczniki. Co prawda światełek na choince nie zastąpią, ale już ustawione w widocznych miejscach pięknie oświetlą przestrzeń i wyczarują w domu magiczny nastrój.

 

Pierwsze z nich możecie umieścić np. w świecznikach i słoikach lub wyeksponować na tacach czy misach dekoracyjnych. Świeczniki w zależności od kształtów i gabarytów możecie z kolei postawić na stole podczas kolacji wigilijnej, jak i ozdobić nimi blaty komód czy okienne parapety. Nie zapominajcie też, że w zastępstwie za światełka możecie zastosować lampiony i latarenki. Współcześnie producenci oferują modele w różnych kolorach i rozmiarach, które nadają się do ekspozycji zarówno na blatach mebli, jak i na podłodze, na schodach przed domem czy w ogrodach.

Grupa Tipmedia
Podziel się: