Karta kredytowa – korzyści i zabezpieczenia

  • 9.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Karta kredytowa – korzyści i zabezpieczenia
Karta kredytowa to przedmiot, który w dzisiejszych czasach jest powszechnie używany. Korzystanie z niej przynosi wiele korzyści, jednak nieumiejętne posługiwanie się tym przedmiotem może stanowić zagrożenie dla zgromadzonych na koncie środków. Co robić, aby zwiększyć bezpieczeństwo karty kredytowej, a co za tym idzie naszych pieniędzy.

Karta kredytowa – korzyści dla ciebie!

Posiadanie karty kredytowej przynosi bardzo dużo korzyści, na przykład w przypadku karty kredytowej Visa Comfort należą tu między innymi: stały dostęp do pieniędzy, szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, brak odsetek nawet do 54 dni, jak również możliwość korzystania z ofert promocyjnych Visa Oferty. A jej otrzymanie nie wymaga zbyt wielu formalności, można ją zdobyć bez wychodzenia z domu, po konsultacji z doradcą poprzez odpowiednią infolinię. Więcej informacji na stronie www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/karta-visa-comfort,2.html

Łatwy dostęp do karty, jak również wiele korzyści, które ona umożliwia, tworzą łącznie bardzo cenną ofertę. Aby w pełni i bez problemu korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą użytkowanie karty kredytowej, warto zainteresować się również sposobami na to, aby karta kredytowa, a co za tym idzie nasze pieniądze, były bezpieczne.

Karta kredytowa – jak zadbać o jej bezpieczeństwo?

Jednym z popularniejszych zabezpieczeń środków zgromadzonych na karcie kredytowej jest chargeback, który umożliwia odzyskanie pieniędzy sytuacji, gdyby np. towar lub usługa nie zostały dostarczone. Zabezpieczeniem jest także PIN do karty, jak również ustawione na niej limity wypłat.

To, w jaki sposób posługujemy się kartą, również ma wpływ na jej bezpieczeństwo. Zalecane jest, aby podczas transakcji w sklepie z PIN-em nie spuszczać karty z oka. Dlatego sami wkładajmy i wyciągajmy kartę z terminala. Oprócz tego podczas wpisywania PIN-u zasłaniajmy dłonią wpisywane liczby. A ponadto należy zbliżać kartę do terminala płatniczego, a także wpisywać PIN tylko wtedy, kiedy zobaczymy jaką kwotę mamy do zapłacenia. Oprócz tego nigdy nie podaje się nikomu PIN-u oraz numeru karty i kodu CVV2 (trzy ostatnie cyfry z numeru umieszczonego na rewersie karty).

Tymczasem, kiedy dokonujesz płatności w Internecie, zwracaj uwagę na to, czy strona sklepu obsługuje szyfrowanie SSL („kłódka” w pasku przeglądarki powinna być koloru zielonego). Nie należy także zapisywać danych karty kredytowej w sklepie internetowym.

Poza tym warto zawsze mieć przy sobie swoje karty kredytowe. Nie zostawiamy ich na biurku w pracy, w pokoju hotelowym, czy w innym miejscu. Bardzo dobrym sposobem jest ponadto regularne sprawdzanie transakcji, jakie miały miejsce na naszym rachunku bankowym. A wszelkie niejasności wyjaśniać konsultując się z własnym bankiem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: