Leki na potencję bez recepty − czy pomogą w odzyskaniu męskości?

  • 30.01.2019, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Leki na potencję bez recepty − czy pomogą w odzyskaniu męskości?
Jest wiele przyczyn zaburzenia erekcji. Leki bez recepty mogą w niektórych przypadkach okazać się skuteczne. Zwłaszcza, jeżeli powodem problemu z erekcją są przemęczenie, stres czy zła dieta. Leki na zaburzenia erekcji mogą mieć pochodzenie ziołowe lub też syntetyczne. W niektórych przypadkach leki na potencję powinny jednak pochodzić z przepisu lekarza. Zwłaszcza, jeżeli problemem są zaburzenia krążenia lub problemy hormonalne.

Zaburzenia erekcji − przyczyny

Do zaburzeń erekcji może dochodzić z najróżniejszych przyczyn. Niektóre z nich mogą mieć banalne źródło − takie jak przemęczenie czy stres. Kiedy indziej problemy z erekcją mogą być objawem poważniejszej choroby, np. cukrzycy (więcej na temat wpływu cukrzycy na potencję możesz przeczytać pod linkiem: https://drmax.pl/blog-porady/seks-a-cukrzyca-jak-cukrzyca-wplywa-na-zycie-seksualne/), miażdżycy czy też zaburzeń hormonalnych.

Problemem z potencją najczęściej określa się stan, w którym mężczyzna nie może wprowadzić członka we wzwód i w nim go utrzymać. To sprawia, że odbycie stosunku seksualnego jest niemożliwe.

Kiedy problemy z potencją mają postać przewlekłą, warto zwrócić się o pomoc do lekarza. Takie problemy mogą zwiastować początek niewydolności krążenia, niewydolności nerek, przerostu gruczołu krokowego czy też zaburzeń hormonalnych. Problemy z potencją mogą się także pojawić na skutek przyjmowania różnych leków, np. leków antydepresyjnych. Warto wtedy udać się do lekarza prowadzącego i poprosić go o zmianę leków, na takie, które nie będą powodowały problemów w sypialni. Pamiętaj, że odstawianie antydepresantów na własną rękę jest bardzo niebezpieczne i może rodzić poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia psychicznego.

Środki na erekcję z apteki – tabletki bez recepty i inne

Tabletki na potencję bez recepty w aptece często zawierają wyciągi z żeń-szenia czy L-argininę. Żeń-szeń (czyli popularny ginko biloba czy miłorząb japoński) wpływa pozytywnie na wzmocnienie organizmu. Podobnie jak L-arginina wpływają na produkcję tlenku azotu w organizmie, który niezbędny jest do wprowadzenia członka we wzwód. Tabletki na potencję możesz znaleźć pod linkiem: https://drmax.pl/kategorie/seks-i-intymnosc/potencja-i-erekcja

Leki na potencję dostępne w aptece mogą też zawierać DHEA, które wpływają na prawidłowy poziom androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. DHEA to hormon produkowany przez korę nadnerczy, który wpływa na produkcję testosteronu. Jeżeli jednak borykasz się z problemami hormonalnymi, zdecydowanie lepiej skonsultuj się z lekarzem, który przyjrzy się bliżej Twojemu organizmowi i przepisze odpowiednią kurację.

Leki na erekcję bez recepty mogą też występować w innej formie. W aptece znajdziesz m.in. środki na erekcję, które przyjmuje się tuż przed stosunkiem (ok. 30 minut przed). Leki te mają za zadanie wprowadzić członek we wzwód i utrzymać go w nim przez pewien czas. Jednak większość leków, które wywołują erekcję, są przepisywane przez lekarza.

Nie tylko leki na potencję – naturalne środki

Co jest dobre na potencje bez recepty? Odpoczynek, relaks i sen! Choć ta odpowiedź może wydawać się banalna, jest to najlepsze lekarstwo, jeżeli przyczyną problemów z erekcją są stres i przemęczenie. Odpoczynek i sen to naturalnej rozwiązania na wzmocnienie organizmu i lepszą wydajność, także w sypialni.

Oprócz tego możesz spróbować wzbogacić swoją dietę o cynk, selen czy kwas foliowy. To właśnie odpowiedni poziom cynku wpływa na produkcję nasienia i jakość erekcji. Sporo tego pierwiastka znajduje się w pestkach dyni, szparagach czy owocach morza (szczególnie w ostrygach).

To, jakie leki na potencję zacząć przyjmować, zależy od powodu zaburzeń erekcji. Najczęściej w poprawie kondycji mężczyzny pomaga odpoczynek, właściwa dieta i ruch. W aptece znajdziesz jednak wiele leków na potencję, które wzmocnią Twój organizm i w razie potrzeby pomogą Ci w osiągnięciu erekcji.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: