W jaki sposób oszczędzać pieniądze, robiąc codzienne zakupy?

  • 01.02.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
W jaki sposób oszczędzać pieniądze, robiąc codzienne zakupy?
Żywność jest jedną z największych pozycji w domowym budżecie. Dlatego też tak istotne jest, aby zmodyfikować własne nawyki zakupowe i ograniczyć wydatki tam, gdzie tylko to możliwe. Poniżej kilka wskazówek, które pozwolą Ci na większe oszczędności.

Wskazówka pierwsza: zrób listę zakupów jeszcze przed wyjściem z domu

Niejedne badania udowodniły, że podczas impulsywnych zakupów często wydajemy więcej. Dlatego przed wyjściem do sklepu warto zanotować, czego tak naprawdę tam potrzeba. Nowoczesne aplikacje na telefon nam to w dużej mierze ułatwiają. Nie musimy pamiętać już o noszeniu ze sobą notesu czy kartek – pełną listę rzeczy do kupienia mamy w aplikacji na swoim smartfonie. Warto przetestować aplikację zakupową https://blix.pl/.


 

Wskazówka druga: nie kupuj niczego w strefie przykasowej

Są one tak zorganizowane, aby przyciągać klientów – zwłaszcza tych najmłodszych, reagujących emocjonalnie na reklamę. Przekąski umieszczone w strefie przykasowej nie są ani tanie, ani zdrowe. Często są one najdroższymi produktami w swojej kategorii, z tym, że są prezentowane w pewnym odseparowaniu od reszty towarów.


 

Wskazówka trzecia: zjedz coś przed wyjściem do sklepu

Głodny klient to dobry klient – kupuje dużo i chętnie, nie zawsze patrząc na cenę. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na codziennych zakupach, nie wybieraj się do sklepu z pustym żołądkiem. Wyjdź z domu najedzony – wówczas będziesz mniej podatny na zapach świeżo odpiekanego pieczywa czy na widok szeleszczącej paczki chipsów.


 

Wskazówka czwarta: porównuj wagę produktów do ceny

Nie zawsze większa paczka oznacza większą zawartość. W wielu przypadkach producenci wykorzystują trik, stosując większe opakowania, lecz nie dodając do środka więcej samego produktu.


 

Wskazówka piąta: jeżeli możesz, rób zakupy rzadziej

 Rzadsze zakupy wystawiają Cię na mniej pokus i chwytów marketingowych stosowanych przez handlowców. Cotygodniowa wyprawa – koniecznie z listą zakupów – pomoże Ci usystematyzować, czego tak naprawdę potrzebujesz Ty i Twoi najbliżsi. Nie będziesz podatny na sobotnie promocje, na których nie zawsze oszczędzasz, a często możesz nawet przepłacić. Możesz za to skorzystać z oferty umieszczonej w gazetkach promocyjnych, które możesz przejrzeć na ekranie swojego smartfona – na przykład korzystając z tego linku https://blix.pl/sklep/lidl/. Dopasuj swój tygodniowy jadłospis do przecenionych produktów – w ten sposób gotując w domu nie tylko nie wydasz pieniędzy na jedzenie na mieście, ale także zmniejszysz rachunek za artykuły spożywcze przy kasie.


 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: