Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

  • 15.02.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie?
Kilka dni dzieli nas od długo wyczekiwanego wyjazdu na narty? Zastanawiamy się nad wykupieniem ubezpieczenia? Nie ma na co czekać – optymalna polisa to solidna ochrona na stoku w niskiej cenie.

Jednym z powodów, dla których wiele osób rezygnuje z nabycia polisy narciarskiej, jest przeświadczenie o wysokiej cenie ubezpieczenia. W rzeczywistości jest ono błędne, ponieważ polisy dla miłośników sportów zimowych wcale nie są drogie. Ochronę ubezpieczeniową można zyskać już za kilka złotych dziennie.

 

Kolejnym argumentem, którym często posiłkują się osoby wyjeżdżające na narty bez polisy, są czasochłonne formalności. Jednak online ubezpieczenie narciarskie można kupić w zaledwie kilka minut.

 

Dlaczego potrzebujemy polisy narciarskiej?

 

Dobre ubezpieczenie narciarskie online (sprawdź tu: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/ ) jest nam potrzebne z kilku względów. Przede wszystkim pokrywa koszty leczenia za granicą, które są bardzo wysokie. Jeżeli na stoku w Austrii lub Norwegii złamiemy nogę – za trzydniowy pobyt w szpitalu otrzymamy rachunek opiewający na ok. 3 tys. euro. Stawki są zróżnicowane – w zależności od kraju i doznanych obrażeń, a przecież podczas urlopu może się przytrafić nagła choroba, nie musi być to uraz związany z uprawieniem sportu.

 

Bardzo wysokie mogą być również koszty transportu medycznego do Polski – warto zdawać sobie sprawę z tego, iż tu w rachubę wchodzą pokaźne kwoty idące w dziesiątki (a niekiedy i w setki) tysięcy złotych. W naszym kraju leczenie refunduje NFZ, więc koszty leczenia i transportu medycznego nie są najważniejszymi elementami polisy. Niemniej to nie oznacza, aby rezygnować z jej zakupu. W przypadku krajowych wyjazdów kluczowe znaczenie ma ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jeśli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, to ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w wysokości procentowo określonej w Ogólnych Warunkach ubezpieczenia (OWU).

 

Warto jeszcze posiadać ubezpieczenie narciarskie, które zapewnia:

 

  • pokrycie kosztów akcji poszukiwawczych i ratownictwa górskiego – za granicą są one finansowane z kieszeni poszkodowanych (w Polsce – z NFZ i budżetu państwa),

  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – przydaje się, gdy z naszej winy urazu dozna osoba trzecia, np. potrącimy innego narciarza, który wskutek upadku złamie rękę,

  • ubezpieczenie bagażu,

  • ubezpieczenie sprzętu sportowego,

  • pakiet assistance,

  • możliwość rozszerzenia polisy o różne dodatkowe opcje, np. uprawianie sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, ubezpieczenie chorób przewlekłych, ubezpieczenie mieszkania bądź domu na czas wyjazdu etc.

 

Zakres ochrony ubezpieczeniowej da się kształtować adekwatnie do indywidualnych oczekiwań, dzięki czemu mamy gwarancję, że polisa zapewni nam kompleksową ochronę. Rzecz jasna, zanim zdecydujesz się np. na znany kurort w Chorwacji lub Czarna Góra Resort, przeczytaj więcej o tym ośrodku na wakacyjnapolisa.pl. Informacje te pozwolą nam doprecyzować wymogi względem polisy.

 

Co wpływa na cenę polisy?

 

Cena polisy narciarskiej ustalana jest indywidualnie. W głównej mierze wpływają na nią zakres ochrony ubezpieczeniowej i sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń. Istotną rolę odgrywają też: miejsce i czas trwania pobytu, wiek i stan zdrowia, stopień zaawansowania w jeździe na nartach/snowboardzie itp.

 

Ile trzeba zapłacić za polisę narciarską?

 

Zakup polisy narciarskiej nie jest dużym wydatkiem. Przeciętnie za dzień ochrony ubezpieczeniowej płaci się od kilku do kilkunastu złotych Przykładowo najtaniej można ubezpieczyć tygodniowy pobyt w szwajcarskim kurorcie już za 26 zł. Jeżeli nie chcemy przepłacić, warto porównać przynajmniej kilka ofert – z kalkulatorem ubezpieczeń zajmie nam to zaledwie kilka minut.

 

Polisa narciarska – ochrona w atrakcyjnej cenie

 

Wyjazd na narty to znakomita forma wypoczynku – spędzamy czas aktywnie i doskonalimy swoje umiejętności. Nie możemy jednak przewidzieć wszystkiego – nawet gdy dość szczegółowo zaplanujemy zimowy urlop i zorganizujemy go z dużym wyprzedzeniem. Niekiedy z pozoru niegroźny upadek może pokrzyżować plany – wówczas wsparcie, jakie zapewnia polisa, jest nieocenione. Przezorność i rozsądek zawsze są w cenie – urlop z polisą upłynie w spokojnej atmosferze.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: