Kto jest faworytem MŚ 2018? Czy Polska ma szansę na awans?

  • 17.05.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kto jest faworytem MŚ 2018? Czy Polska ma szansę na awans?
Bukmacherzy i specjaliści od piłki nożnej prognozują, że tegorocznymi zwycięzcami Mistrzostw Świata będą Niemcy. Ich drużyna może poszczycić się najlepszym od kilkunastu lat składem, mimo że doskonale wiemy o tym, że nasi zachodni sąsiedzi zawsze plasowali się całkiem wysoko w turniejach międzynarodowych. Swoją pozycję lidera wśród typujących zawdzięczają m.in. rankingowi FIFA, w którym znajdują się na pierwszym miejscu.

Niemcy nie są jednak jedyną drużyną, która jest typowana na zwycięzców tegorocznego mundialu. Komu jeszcze "wróży się" puchar?

W najlepszej 10

Praktycznie wszystkie drużyny, które znajdują się w pierwszej 10 światowego rankingu FIFA są wymieniane jako te, które mają szansę na zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach. Największą popularnością wśród typujących następnych mistrzów cieszy się oczywiście drużyna niemiecka. Jednak ten fakt nie powinien nikogo dziwić, gdyż to właśnie nasi zachodni sąsiedzi, znajdują się na pierwszym miejscu w rankingu FIFA, a ich drużyna - według specjalistów - ma najlepszy skład od wielu lat.

Innymi typami na Mistrzów Świata w piłce nożnej w tym roku są drużyny Francji, Brazylii, Argentyny, a także Hiszpanii i Portugalii. Tutaj również nie ma większych zaskoczeń, gdyż kraje te mogą pochwalić się znakomitymi zawodnikami w swoich składach. W 10 najlepszych drużyn - które typuje się na zwycięzców tegorocznego mundialu - znalazła się również reprezentacja Polski. Polacy wypracowali sobie silną pozycję w rankingu FIFA, a wzrok zagranicznych dziennikarzy i specjalistów do spraw futbolu przygląda się naszym zawodnikom uważnym okiem - głównie za sprawą dokonań Roberta Lewandowskiego.

Polski król strzelców nie jest jedynym faktorem, który wyróżnia naszą drużynę na tle innych. Dziennikarze zwracają uwagę również na bardzo dobrą ofensywę, a także potencjał do doskonałej gry w powietrzu. Nasi zawodnicy mają wysoką średnią wzrostu, co daje im niemałą przewagę nad pozostałymi graczami.

Polska faworytem MŚ 2018 - jakie są nasze szansę w turnieju?

Polska drużyna została wyróżniona przez argentyńskich dziennikarzy w artykule jednej z popularnych sportowych gazet. Inne media - zwłaszcza te rodzime - nie są jednak tak optymistycznie nastawione względem umiejętności polskich graczy. Ich prognozy wskazują najczęściej, że Polacy skończą rozgrywki wyjściem z grupy lub dotarciem do 1/8 finałów.

Legalni bukmacherzy wskazują, że poziom w grupie H - w której znajdują się nasi rodacy - jest dość wyrównany. Japonia, Kolumbia i Senegal - to drużyny, z którymi przyjdzie się zmierzyć naszym piłkarzom. Z Senegalem będziemy grać po raz pierwszy, dzięki czemu możemy liczyć z całą pewnością na niezwykłe emocje tej rozgrywki. Japończycy mimo, że nie zajmują wysokiej pozycji w rankingu FIFA to jednak należą do jednej z najszybszych drużyn na świecie. Kolumbijczycy wyróżniają się bardzo dobrą techniką gry, dlatego mogą dla nas stanowić sporą konkurencję.

Czy przejdziemy dalej? Trudno jest prognozować pewne wyniki, dlatego na końcowe rezultaty musimy poczekać jeszcze kilka tygodni.

Warto pamiętać iż nawet legalne zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem. Gra u nielegalnych bukmacherów jest niezgodna z prawem i grozi konsekwencjami prawnymi. Tylko firmy
posiadające licencję polskiego Ministerstwa Finansów są legalne w Polsce.

Listę legalnych bukmacherów znajdziemy w serwisie https://bukmacher-legalny.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: