Kołdra 200x220 - gwarancja spokojnego snu

  • 08.07.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kołdra 200x220 - gwarancja spokojnego snu
Dobrze przespana noc to skarb. Sen pomaga nam zachować zdrowie fizyczne i zapewnia spokój umysłu. Wiele osób boryka się z bezsennością lub budzi się rano niewypoczęta. Co gorsza, często nie znają przyczyny tego problemu. Tymczasem, może być ona prozaiczna i zupełnie niezwiązana z aspektami medycznymi. Jakie czynniki wpływają na orzeźwiające działanie nocnego wypoczynku? Okazuje się, że bardzo istotna jest tzw. higiena snu. Obejmuje ona nie tylko to, co robimy przed pójściem spać, ale i warunki jakie panują w naszej sypialni. Na dobry wypoczynek wpływa temperatura otoczenia, wygodny materac oraz idealnie dobrana pościel. Jak na jakość naszego snu działa dobrze dobrana kołdra 200x220?

Kołdry 200x220 – podwójna wygoda

Aby podnieść komfort snu zadbajmy o właściwy rozmiar przykrycia. Jeśli nie chcemy budzić się w nocy z zimnymi stopami, warto zdecydować się na zakup kołdry 200x220. Podwójny rozmiar sprawdzi się na łóżkach o szerokości przynajmniej 180 cm i większych. Estetycznie zasłoni całą powierzchnię materaca i nie będzie dotykać podłogi, co zapobiegnie jej zabrudzeniu.

Kołdra

Kołdra 200x220 z oferty sklepu Posciel.To zaspokoi oczekiwania dorosłych posiadaczy sypialni z podwójnym łóżkiem. Dedykowana wielkość umożliwi im przybranie wygodnej pozycji podczas snu i pogodzi oczekiwania dwóch osób. Kołdra 200x220 pozwoli parom zachować optymalną temperaturę ciała przez całą noc.

Duży wybór poszewek na kołdry 200x220 uatrakcyjni wygląd małżeńskiej sypialni i ociepli jej wystrój.

Wymarzona kołdra 200x220 – jak ją znaleźć?

Ponieważ każdy ma inne potrzeby, a na rynku znajdziemy ogromną ilość modeli, wybór idealnej kołdry 200x220 nie należy do najprostszych czynności. O tym, czy będziemy zadowoleni z naszego zakupu, zdecyduje w pierwszej kolejności rodzaj wypełnienia. Wyróżniamy dwa rodzaje wsadów: naturalne i syntetyczne. Każde z rozwiązań ma swoje zalety.

Wypełnienie naturalne. Do wykonania takich wsadów stosuje się przede wszystkim puch i pierze gęsie lub kacze. Popularnymi materiałami stają się również: wełna, bawełna czy jedwab. Kołdra 200x220 wypełniona puchem ma najlepsze właściwości izolacyjne. W okresie jesienno - zimowym, nawet największym zmarzluchom, zapewni przyjemne uczucie ciepła. Latem, kiedy temperatury są wysokie, ułatwi przepływ powietrza i zapobiegnie przegrzaniu. Dodatkowym jej atutem jest to, że ekologiczny wsad odprowadza wilgoć i nie gromadzi potu. Kołdry 200x220 z naturalnym wypełnieniem są bardzo lekkie i miękkie. Dzięki dużej wytrzymałości nie odkształcają się i mogą służyć wiele lat.

Pościel

Wypełnienie syntetyczne. Tego rodzaju wkłady zrobione są z rożnych komponentów. Najczęściej jest to poliester lub silikon. Jeśli zależy nam głównie na ekonomicznym rozwiązaniu, wybierzmy kołdry 200x220 z wypełnieniem poliestrowym. Nie dają one dużo ciepła, ale są dość przewiewne i sprawdzą się w lepiej ogrzanych pomieszczeniach. Dużo wyższą izolację zapewnia kołdra 200x220 wypełniona z włóknem silikonowym, które dodatkowo charakteryzuje się wyjątkową sprężystością i wytrzymałością. Takie wypełnienie jest odporne na deformacje i nie zbija się, dzięki temu, mimo upływu czasu, przykrycie nie traci swych właściwości. Kołdra 200x220 wykonana z granulatu silikonowego jest tak miękka i ciepła, że przypomina tę wykonaną z naturalnego puchu. Dodatkowo nie uczula, dlatego jest doskonalą alternatywą dla alergików. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kołdry 200x220 z syntetycznym wypełnieniem łatwiej utrzymać w czystości. Z reguły, można je z powodzeniem prać w pralce. Wystarczy tylko stosować się do wskazówek od producenta dotyczących temperatury i sposobu wirowania.

Pościel

Materiał. Planując zakup kołdry 200x220 można wziąć pod uwagę dodatkowe aspekty. Na przykład to, jaki materiał zastosowano do uszycia pokrycia. Może ono być wykonane z bawełny, która uchodzi za jedną z najzdrowszych tkanin.  Kołdra 200x220 obszyta bawełnianym materiałem ma właściwości antyalergiczne i jest  miła w dotyku. By zwiększyć właściwości użytkowe bawełny, często łączona jest z poliestrem. Luksusowy wygląd kołdry 200x220 podkreśli satyna. To tkanina, który wyróżnia się najwyższą jakością przędzy i dodaje pościeli elegancji.

Inwestycja w dobrej jakości kołdrę powinna być priorytetem. Ponieważ przesypiamy jedną trzecią życia, dokładnie poznaj swoje preferencje i zrób wszystko, by lepiej się wysypiać. Idealna kołdra 200x220, która spełni twoje najwyższe oczekiwania, zapewni ci komfort nocnego wypoczynku i skuteczną regenerację organizmu.

Fot.: https://posciel.to

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: