Szukasz sposobu na prawdziwy odpoczynek? My już go znamy!

  • 28.05.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Szukasz sposobu na prawdziwy odpoczynek? My już go znamy!
Pragniesz rozwijać swoje pasje, miło spędzić czas w gronie najbliższych, a przy okazji zrelaksować się jak nigdy dotąd? Jeśli tak, to koniecznie spróbuj malowania po numerach!

Ciągły brak czasu, stres, presja ze strony przełożonych oraz problemy zdrowotne będące bezpośrednią przyczyną wspomnianego powyżej stresu to swego rodzaju codzienność zdecydowanej większości z nas. Co więcej; spora ilość osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie jest już w stanie odpoczywać! Jak to możliwe? Otóż często zdarza się, że nawet w czasie wolnym myślimy o... pracy. Właśnie z tego powodu warto spróbować nowych, oryginalnych sposobów na relaks, które pozwolą nam odpocząć, nabrać energii i złapać trochę dystansu. Jednym z godnych polecenia sposobów na relaks jest malowanie po numerach.

Malowanie po numerach – co to takiego?

Malowanie po numerach to rodzaj wyrobów DIY (Do It Yourself – Zrób To Sam). Na czym polega ten typ techniki? W praktyce malowanie po numerach jest metodą umożliwiającą dosłownie każdej osobie stworzenie niepowtarzalnego obrazu. Wystarczy, że będziemy zamalowywać odpowiednimi kolorami farb ponumerowane pola. W ten sposób stworzymy obraz, który z powodzeniem może stać się zarówno oryginalnym prezentem, jak i niebanalnym dodatkiem do domu. Warto dodać, iż pierwszy zestaw do malowania po numerach ujrzał światło dzienne w latach 50'. Nadano mu nazwę Craft Master, natomiast jego autorami był duet złożony z amerykańskiego artysty Dan'a Robbins'a i producenta farb akrylowych Maksa S. Klein'a.

Zalety malowania po numerach

Jeśli sądzisz, że malowanie po numerach jest zabawą przeznaczoną wyłącznie dla dzieci, to jesteś w dużym błędzie. W praktyce opisana technika wręcz idealnie trafia zarówno w potrzeby starszych dzieci, jak i ich rodziców, a nawet dziadków. To wspaniała, niezwykle odprężająca forma relaksu, która uspokaja, a nawet koi skołatane nerwy. Warto zauważyć, iż jest to również świetny pomysł na rodzinne spędzanie czasu. Co ciekawe, zestawy malowania po numerach posiadają trzy różne stopnie trudności: początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Najniższy z poziomów przeznaczony jest dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem. Idealnie sprawdzi się on również w przypadku dzieci, seniorów oraz tych z nas, którzy pragną skończyć swój obraz w zaledwie kilka dni. Poziom dla średnio zaawansowanych złożony jest w większości z elementów średniej wielkości, jednak wśród nich mogą zdarzyć się także dość małe pola. Naturalnie będzie on również wymagał poświęcenia większej ilości pracy, niż miało to miejsce w przypadku poziomu dla początkujących. Najwyższy z poziomów – dla zaawansowanych - składa się z dużej liczby drobnych pól, w związku z powyższym wymaga on precyzji, dużej ilości czasu, jak i... cierpliwości. Po więcej informacji o zestawach do malowania po numerach zapraszamy na stronę malowanieponumerach.pl.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: