Czy porównywarka ubezpieczeń samochodu jest bezpieczna?

  • 12.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czy porównywarka ubezpieczeń samochodu jest bezpieczna?
Przymierzasz się do wykupienia ubezpieczenia pojazdu? Zamiast samodzielnie wyszukiwać oferty i je analizować, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń. Dostępnej w Internecie. Sprawdź, czy to bezpieczne narzędzie.

Chcąc znaleźć korzystne finansowo ubezpieczenie OC, możesz we własnym zakresie poszukiwać informacji na temat wysokości składki. Możesz, ale po co – taka czynność pochłania mnóstwo czasu i nie zawsze daje oczekiwane rezultaty. Dlatego coraz więcej kierowców korzysta z internetowych porównywarek ubezpieczeń, takich jak np. http://porownywarka-ubezpieczen.pl/. Część osób jednak dość sceptycznie podchodzi do tego typu serwisów. Obawiają się, że nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Czy faktycznie?

Kalkulacja bez podawania szczegółowych danych

 Największe obawy dotyczą konieczności podawania informacji o sobie, na podstawie których algorytm dokonuje kalkulacji składki. Okazuje się jednak, że niektóre serwisy porównywarkowe, np. https://ubezpieczamy-auto.pl/ nie wymagają podawania szczegółowych danych. Nie ma potrzeby wpisywania:

  • imienia i nazwiska,
  • PESELU,
  • numeru telefonu,
  • adresu e-mail.

Wystarczą naprawdę podstawowe informacje, które niezbędne są do oszacowania ryzyka ubezpieczeniowego. Chodzi między innymi o podanie miejsca zamieszkania, daty urodzenia, daty wydania prawa jazdy.

Bezpieczeństwo zapewnia szyfrowane połączenie

Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych są bezpieczne, o ile połączenie jest szyfrowane. Bardzo łatwo to sprawdzić, zerkając na okno przeglądarki. Jeśli przed adresem znajduje się symbol kłódki, bez żadnych obaw możesz podać informacje o sobie – jeżeli masz tylko takie życzenie. Możesz przy tym mieć pewność, że dane nie zostaną przechwycone przez osoby niepowołane.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń?

Z porównywarki ubezpieczeń warto skorzystać nie tylko z powodu bezpieczeństwa. Istnieje wiele powodów, wśród których wymienić można między innymi:

  • oszczędność czasu – nie musisz samodzielnie zbierać danych o konkretnych ofertach, ponieważ wszystkie ubezpieczenia zostały zgromadzone w jednym miejscu,
  • oszczędność pieniędzy – po krótkiej analizie wybierasz najtańsze OC, dzięki czemu możesz zaoszczędzić nawet do 50%.

Pamiętaj, że porównywarka ubezpieczeń to wygodne narzędzie. Możesz z niej korzystać gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz – masz do niej dostęp online.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: