Przegląd popularnych past wybielających

  • 19.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Przegląd popularnych past wybielających
Białe zęby marzą się każdemu z nas. Niestety, profesjonalne wybielanie jest nie tylko drogie, ale powoduje też nadwrażliwość. Co ciekawe, zdrowe szkliwo nie jest białe, a lekko żółte. Z tego też powodu wiele osób wierzy w ciemne kości, pomimo faktu, że zęby nie są kośćmi. Ich głównym budulcem jest hydroksyapatyt, oparty na związkach wapnia. Sposobów na wybielanie zębów jest sporo, nawet, gdy planujemy wykorzystać w tym celu pastę. Każdy producent stawia tu na inną formułę, dlatego też w tym artykule przedstawimy Wam najpopularniejsze środki wybielające dostępne na rynku.

Wybielanie zębów bardzo często jest czymś, co chodzi nam po głowie. Niestety, profesjonalne zabiegi wybielające są bardzo drogą, niewygodną procedurą. Z kolei domowe sposoby nie zawsze gwarantują nam zadowalający efekt końcowy. Pozostaje zatem opcja pośrodku, łącząca tańsze wybielanie w domowym zaciszu z profesjonalnymi środkami, mającymi na celu nadać naszym zębom biały odcień, dodatkowo je wzmacniając. Mowa tu o pastach wybielających. Na rynku jest wielu producentów, oferujących produkty tego typu. W tym artykule przedstawimy Wam najpopularniejsze pasty wybielające, które bez problemu można znaleźć w polskich sklepach. I chociaż są od siebie różne, wszystkie cechują się zaufaniem klientów oraz wysoką skutecznością. Wszystkie wymienione pasty można znaleźć na stronie https://denthelp.pl/pasty-do-zebow/pasty-wedlug-wlasciwosci/pasty-wybielajace

L’Angelica

Jeżeli cenimy sobie środki w pełni naturalne, jest to idealny wybór dla nas. Marka ta wykorzystuje w swoich pastach tylko i wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego. Najbardziej warta uwagi jest pasta Naturalne Wybielanie, w skład której wchodzą glinka, wyciąg z eukaliptusa oraz szałwia. Dzięki nim, produkt ten jest w stanie nie tylko rozjaśnić nasze zęby, ale też odświeżyć oddech i złagodzić stan zapalny dziąseł.

BEYOND

Pasty wybielające często mają taki problem, że ścierają szkliwo. Wyjątek stanowi tu właśnie BEYOND, a konkretnie pasta Pearl White, będąca jednym z najpopularniejszych produktów tego amerykańskiego producenta. Pasta nie zawiera fluoru, skutecznie usuwając ze szkliwa osad oraz powierzchowne przebarwienia. Stanowi ona idealny suplement profesjonalnego wybielania, podtrzymując jego efekt przez dłuższy czas.

VITIS

W paście VITIS Whitening znajdziemy nanocząsteczki hydroksyapatytu – minerału, z którego zbudowane są nasze zęby, a konkretnie szkliwo. Cząsteczki te wnikają w mikroubytki podczas szczotkowania i wypełniają je, co wygładza szkliwo, czyniąc je przy tym bielszym. Pastę wybielającą polecamy też ludziom cierpiącym na nadwrażliwość zębów, ze względu na zakrywanie przez hydroksyapatyt odsłoniętych kanalików zębowych. Produkt zawiera też fluor i związki fosforu, które wzmacniają szkliwo i chronią je przed płytka nazębną i osadzaniem się na nich resztek pokarmów.

Splat

Oferta Splat jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu chociażby pasty wybielające wzmacniające szkliwo lub zapobiegające osadzaniu się płytki nazębnej. Każda z tych past posiada własny, unikatowy skład, gwarantujący jej skuteczność. Cechą szczególną produktów Splat jest jednak wykorzystany w nich wspólny składnik – SP White, pochodzący z owoców papai. Ułatwia on odrywanie osadu od szkliwa, pozwalając nam na efektywniejsze usunięcie przebarwień.

Biorepair

Te pozbawione fluoru pasty wybielające, podobnie jak VITIS Whitening, stawiają na hydroksyapatyt. W tym wypadku mowa o opatentowanym przez włoską firmę składniku aktywnym, noszącym nazwę MicroRepair, którego kryształki imitują budulec szkliwa, przenikając do mikrouszkodzeń i naprawiając je. Pasty te polecamy także osobom cierpiącym na nadwrażliwość, ze względu na zamykanie przez nie kanalików zębowych. Istnieje nawet pasta Biorepair przeznaczona dla dzieci. Produkty tej firmy działają antybakteryjnie i zapobiegają powstawaniu próchnicy.

BlanX

Włoska linia past, przeznaczonych do rozwiązywania różnych problemów z zębami. Ich działanie oparte jest na wyciągu z porostu islandzkiego, którego składniki aktywne umieszczane są w specjalnych kapsułkach, zwanych mikrosferami. Dzięki temu, efekty wybielające i przeciwpróchnicze można zaobserwować nawet w głębszych warstwach zębów. Jeżeli poszukujemy zaś rozwiązania bardziej naturalnego, BlanX posiada też w swojej ofercie pastę wybielającą pozbawioną fluoru, o wyłącznie naturalnych składnikach.

BlanX White Shock

Nowatorskie pasty wybielające, których efekty zaobserwować możemy po wystawieniu naszych zębów na światło. Tyczy się to zarówno światła słonecznego, jak i specjalnej lampy, dodawanej przez producenta do niektórych past. Po wyszczotkowaniu zębów, pasta wybielająca pozostaje na ich powierzchni, zaś kiedy rozmawiamy lub się uśmiechamy, pozwalamy światłu na kontakt z naszym uzębieniem, co uruchamia wybielające składniki formuły Actilux. Dzięki temu, szkliwo naszych zębów staje się coraz bielsze, im częściej otwieramy usta. Pamiętajmy jednak, że jest to pasta przeznaczona do zdrowszych zębów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: