Hala namiotowa jako alternatywa komory lakierniczej

  • 25.06.2018, 10:00
Hala namiotowa jako alternatywa komory lakierniczej
Obecnie na rynku mamy szeroki wybór hal namiotowych. Istnieje wiele firm produkujących i stawiających namioty gospodarcze pod konkretne zamówienia. Hale namiotowe mogą mieć różne wymiary. Większość firm/fabryk wykonuje już hale namiotowe pod konkretne projekty. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość dostosowania namiotu dokładnie pod swoje wymagania.

Hale namiotowe - produkcja pod zamówienie

Rodzaje hal namiotowych ze względu na czas ich użytkowania:

  • hale tymczasowe;
  • hale całoroczne. 

Hala namiotowa w świetle prawa uznawana jest za tymczasowy obiekt budowlany. Wcześniej namioty tego typu rozkładane były głównie w cieplejsze dni i generalnie przyjmowało się, że mają jedynie tymczasowe zastosowanie (w związku z tym, do ich postawienia nie były potrzebne zezwolenia budowlane). Obecnie mamy na rynku szeroki wybór hal namiotowych sezonowych i całorocznych - zwykłych i ocieplanych. Sytuacja taka zwiększa przydatność i praktycyzm namiotów. Możemy je bowiem wykorzystywać zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni.

Warto podkreślić, że hale tymczasowe nadal nie potrzebują zezwoleń, ale w przypadku hal całorocznych konieczne jest posiadanie pozwolenia na budowę. Hale namiotowe są teraz produkowane w oparciu o innowacyjne konstrukcje. Producenci hal gwarantują ich wytrzymałość, bezpieczeństwo, łatwość montażu/demontażu, wszechstronną możliwość zastosowania - połączenie jakości i estetyki wykonania. 

Hala namiotowa - przykład praktycznego zastosowania 

Namioty halowe są coraz częściej stosowane do różnych celów. Jednym z nich jest użycie hali namiotowej jako komory lakierniczej. Kabiny tego typu są miejscem pracy lakiernika. W namiotach można wykonywać te same czynności lakiernicze, jak w przypadku profesjonalnych, ale dużo droższych kabin wykonywanych specjalnie z przeznaczeniem do lakierownia.

Hala namiotowa jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem przemysłowym, z którego można korzystać nawet przez okrągły rok; jej tańszym, ale równie praktycznym odpowiednikiem. W namiotach przemysłowych możemy swobodnie wykorzystywać nowoczesne technologie lakiernicze. Dzięki swym rozmiarom są w stanie pomieścić duże urządzenia oraz samochody czy inne sprzęty i elementy przeznaczone do lakierowania. 

Dlaczego wybrać halę namiotową?

Hale namiotowe to przede wszystkim alternatywa dla budynków tradycyjnych, która pozwala znacznie zaoszczędzić. Ponadto, jak już wcześniej zostało wspomniane, namioty gospodarcze i przemysłowe są wykonywane pod zamówienia - sam ustalasz ich układ i wielkość, specjalnie pod własne zapotrzebowanie. Są bardzo praktycznym rozwiązaniem, tańszym ale nadal profesjonalnym. Jeżeli szukasz stanowiska lakierniczego i komór lakierniczych, najpierw rozważ opcję skorzystania z hal namiotowych. Są one najczęściej wybierane przez małe i średnie firmy lakiernicze.

Źródło: Dascompany.com - namioty wystawowe

Podziel się: