Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

W Pile narodził się ruch antyrasistowski

Stowarzyszenie Nigdy Więcej, KOD, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Razem, SLD zawiązali ruch przeciwdziałania dyskryminacji, rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji w różnych sferach życia (religijnej, politycznej, społecznej, obyczajowej), a także wszelkiego rodzaju fundamentalizmowi oraz szowinizmowi w Pile. 
W Pile narodził się ruch antyrasistowski

Idea narodziła się po bulwersujących wydarzeniach 11 listopada w Warszawie i Wrocławiu. Ma to być znak sprzeciwu wobec rasistowskim zachowaniom podczas marszu narodowców, ale także wobec pojawiającym się w Pile zachowaniom rasistowskim.

Antyrasistowski ruch zainauguruje swa działalność sobotnią konferencją prasowa przy Pl. Konstytucji 3. Maja w Pile.

A oto treść przewodnia, wypracowana na spotkaniu założycielskim:- W trosce związanej z nasilającymi się w naszym kraju nastrojami nacjonalistycznymi, atakami na tle rasistowskim, wzrastającą homofobią, wykluczaniem osób niepełnosprawnych, ograniczaniem praw kobiet My, mieszkańcy Piły stanowczo potępiamy zachowania rasistowskie, których dopuścili się uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie i we Wrocławiu.

Postanowiliśmy połączyć siły aby NIE DOPUŚCIĆ DO UPOWSZECHNIANIA SIĘ TYCH NEGATYWNYCH ZJAWISK W PILE I W REGIONIE. Naszym celem będzie przeciwdziałanie problemom społecznym jakim jest rasizm i dyskryminacja. PRAGNIEMY DOCIERAĆ DO PILAN ZA POMOCĄ KAMPANII EDUKACYJNYCH w ww płaszczyznach.

Do naszej koalicji zapraszamy wszystkich, którym na sercu leżą takie wartości jak wolność, tolerancja, poszanowanie praw człowieka.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Obserwatorka 21.11.2017 21:41
Przeczytałam dzisiejszy artykuł w TN na ten temat. Jestem na 100% za tolerancją i podoba mi się taka inicjatywa. Jednakże przetarłam oczy ze zdziwienia gdy dostrzegłam jedną z pań na zdjęciu. Swego czasu była moją znajomą na FB. Usunęłam ją z grona znajomych bo to co publikowała to wielka "mowa nienawiści", Oczekuję od założycieli tego ruchu, ażeby zaczęli zmiany od siebie.

łysy 17.11.2017 17:55
Kocham niebieskookie blondynki z jasną cerą, z wysokim czołem, długonogie, z cyckami, które mieszczą się w dłoni. Nie kocham czarnskórych panienek z klapciatym nosem, oczami jak u basseta, wystającym tyłkiem, z biustem jak skrzyżowanie arbuza z bakłażanem. Jeśli to jest rasizm, to niech jest.

JF 16.11.2017 18:39
Brawo-tak trzymać,popieram.

Joker 16.11.2017 11:42
I policja przesladujaca obywatelow tez sie zajmijcie

ruda z długami 16.11.2017 11:00
Stow NW to ludzie Sorosa.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: starszy wyborcaTreść komentarza: Panie pośle Henryku Szopiński - marzenia nic nie kosztują, mnie się jednak wydaje, że za to co robicie ze służbą zdrowia i dostępem do usług to raczej nie przekroczycie nawet setki mandatów w przyszłym SejmieData dodania komentarza: 27.04.2026, 13:34Źródło komentarza: Jak Budapeszt przywraca wiarę w 176 mandatówAutor komentarza: o przemijaniuTreść komentarza: W Czwartki Środa jest przeszłością.Data dodania komentarza: 24.04.2026, 21:49Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.Autor komentarza: efekt tunelowyTreść komentarza: On wiele przechodził w różnych kierunkach i sam jest przechodzony jak trep wojaka radzieckiego pod Berlinem.Data dodania komentarza: 24.04.2026, 21:47Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.Autor komentarza: jedność różnościTreść komentarza: Nasz pieszczoch Mariusz mógłby zaludnić swoją inteligencją Collegium Humanum. Tam też nabywali dyplomy różni tacy.Data dodania komentarza: 24.04.2026, 21:43Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 9Autor komentarza: iustitia et lexTreść komentarza: Czy nasz ulubiony wódz i nauczyciel, absolwent bydgoskiej szkoły wyższej (bo podobno dobudowali piętro) zastanowił się nad podłością i bezprawnością inicjatywy zgłoszenia obywatela do konkursu "Kameleon2005" bez jego zgody a nawet wiedzy? Czy publikowanie w Tygodniku Nowym w związku z tym konkursem rozwlekłych artykułów i felietonów uwłaczających godności opluskwianego obywatela mieści się w posłannictwie, etosie służby dziennikarskiej, czy jest raczej robotą zorganizowanego trollingu spełniającego kryterium nienawistnictwa instytucjonalnego kreowanego przez sitwę typu mafijnego rządzącą powiatem z piedestału przy DK10? Bydgoska szkoła wyższa pewnie spaliłaby się ze wstydu, gdyby dotarło do rektora, że jej absolwent politologii robi takie rzeczy.Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:03Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 9Autor komentarza: 210PoTreść komentarza: Czarzasty łomotał się o stanowisko marszałka, bo mu ruskie zapodali przez tę babę Swietłanę, że jak nie pójdzie na ich pasku, to mu zrobią Litwinienkę bis.Data dodania komentarza: 24.04.2026, 10:01Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 9
Reklama
Reklama