Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Powiat pilski zacieśnia współpracę z przedsiębiorcami

Starosta Pilski Rafał Zdzierela rozpoczął cykl spotkań z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność na terenie powiatu pilskiego. Pierwsza wizyta odbyła się w miniony piątek w dwóch spółkach należących do grupy kapitałowej Henryka Stokłosy zlokalizowanych na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pile.
Powiat pilski zacieśnia współpracę z przedsiębiorcami

Nie bez powodu starosta Rafał Zdzierela wraz z wicestarostą Stefanem Kowalem oraz członkiem zarządu powiatu Kazimierzem Sulimą rozpoczęli od Polskich Zakładów Zbożowych – jest to bowiem pierwsza firma, która uruchomiła działalność na terenie pilskiej strefy ekonomicznej. Dziś strefa funkcjonuje już pełną parą, co potwierdza, że decyzja o jej utworzeniu, podjęta kilkanaście lat temu przez pilskich samorządowców, okazała się właściwa. 

- Współpraca z przedsiębiorcami jest jednym z naszych priorytetów, bo to oni tworzą miejsca pracy, przyczyniając się do rozwoju naszego powiatu – mówił podczas spotkania Rafał Zdzierela. - Jako samorząd powiatowy mamy do dyspozycji szereg instrumentów wsparcia dla firm, np. środki z PFRON i innych programów. Chcemy je jak najbardziej efektywnie wykorzystać, dlatego słuchamy głosów przedsiębiorców, by dobrze poznać ich potrzeby - dodał starosta pilski, który – co warto podkreślić – zanim objął swoje obecne stanowisko, zarządzał Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

 

Prezes Zarządu Polskich Zakładów Zbożowych Marian Płóciennik omówił profil działalności spółki i jej pozycję rynkową oraz przedstawił jej najważniejsze produkty. Właściciel spółki Henryk Stokłosa przypomniał, że ani PZZ ani żadna inna z jego firm, nie importowały zbóż z Ukrainy, co zostało bezspornie potwierdzone przez ministerstwo rolnictwa, które opublikowało listę firm sprowadzających ukraińskie zboże o niezweryfikowanej jakości. 

Polskie Zakłady Zbożowe są jednym z największych w kraju producentów mieszanek paszowych dla brojlerów, trzody chlewnej, indyków i kur nieśnych. Spółka jest też producentem mąki i ekstrudatów zbożowych. Firma prowadzi skup płodów rolnych od polskich rolników, przede wszystkim: pszenicę, kukurydzę, pszenżyto, jęczmień, żyto, owies, nasiona roślin motylkowatych oraz rzepaku. Skup zbóż odbywa się przez cały rok w pięciu elewatorach: w Pile, Wałczu, Strzelcach Krajeńskich, Gołańczy oraz Chojnie, co daje firmie pozycję krajowego lidera pod względem zdolności magazynowania zbóż. W razie konieczności zakupiony towar firma odbiera również własnym transportem.

 

 

Druga część wizyty miała miejsce w Laboratorium Usługowo-Badawczym „Biochemik”. Spółka ta prowadzi bardzo szeroki zakres badań usługowych. Na podstawie akredytacji przyznanej w 2002 roku i regularnie odnawianej przez Polskie Centrum Akredytacji realizuje badania chemiczne, mikrobiologiczne, fizykochemiczne, łącznie z pobieraniem próbek na zlecenie podmiotów prywatnych, firm oraz instytucji publicznych. Z informacji, które przedstawiła prezes spółki dr Zofia Dwulit, firma zatrudnia ponad 140 osób, posiada swoje oddziały w Pile, Śmiłowie, Ciszewie, Łukowie i Sosnowcu, a z roku na rok poszerza zakres realizowanych akredytowanych badań. 

Spółka posiada m.in. Pracownię Środowiska Pracy oraz Pracownię Wzorcowania. Dla przykładu, z usług „Biochemika” korzysta wiele jednostek Policji zlecając wzorcowanie policyjnych alkomatów. Członkowie zarządu powiatu postanowili skorzystać z okazji i przeprowadzić kontrolę wydychanego powietrza za pomocą wzorcowanych urządzeń. Wszystkie pomiary na zawartość alkoholu dały wyniki negatywne, a więc badania wypadły pomyślnie. 

(red)

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama