Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Więcej o wczorajszych zatrzymaniach w Wyrzysku: To 33- i 20-latek oraz 19-letnia kobieta

Maria Rogacka, prokurator rejonowy w Chodzieży, o wczorajszych zatrzymaniach.
Więcej o wczorajszych zatrzymaniach w Wyrzysku: To 33- i 20-latek oraz 19-letnia kobieta

Wczoraj w Wyrzysku, jak informowaliśmy, policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy mieli molestować uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Według nieoficjalnych jeszcze informacji mężczyzn miało być czterech. Policja, powołując się na ustalenia z prokuraturą, nie udzielała na ten temat informacji. Dzisiaj wiemy więcej o sprawie.

Maria Rogacka, prokurator rejonowy w Chodzieży, już oficjalnie o wczorajszych zatrzymaniach:

- Potwierdzam, że zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 33 i 20 lat oraz 19-letnia kobieta. Starszemu mężczyźnie postawiono zarzut m.in. z artykułu 200 kk, który mówi o seksualnym wykorzystaniu osoby małoletniej, młodszemu natomiast zarzut z artykułu 204 kk, czyli nakłaniania do uprawiania prostytucji i czerpania z tego korzyści. Ten sam zarzut postawiono 19-latce.

Na 33-latku ciąży także zarzut z art. 189, czyli dokonania przestępstwa przeciwko wolności człowieka.

Zatrzymani są mieszkańcami Wyrzyska i okolic. Sąd ma dzisiaj rozpatrzyć wniosek o tymczasowy areszt dla obu zatrzymanych mężczyzn. Wobec 19-latki zastosowano dozór policyjny.

Pokrzywdzona małoletnia osoba uczęszcza do jednej z wyrzyskich szkół.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama