Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Cztery promile za kierownicą

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego akcję „Piesi”. Podstawowymi założeniami zakończonych działań było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz skuteczna poprawa ich bezpieczeństwa. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego Renault Clio, który w wydychanym powietrzu miał blisko 4 promile!
Cztery promile za kierownicą

16 marca br. od wczesnych godzin porannych kilkunastu funkcjonariuszy pilskiej drogówki prowadziło na terenie powiatu pilskiego akcję „Piesi”. Podczas realizowanych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz prawidłowe zachowanie kierowców w obrębie oznakowanych przejść.

W trakcie realizowanych działań funkcjonariusze ujawnili aż 33 pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, przechodząc w miejscach niedozwolonych. Piesi najczęściej tłumaczyli się tym, że zamyślili się, czy bardzo im się spieszyło.

18 marca br. w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy na terenie gminy Łobżenica zatrzymali do kontroli pojazd marki Ranault Clio, którym podróżował 40-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Podczas badania trzeźwości okazało się, że kierowca w wydychanym powietrzu miał blisko 4 promile alkoholu! Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyźnie dokumenty uprawniające do kierowani pojazdem. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na określony okres, wysoka kara grzywny oraz kara więzienia do kilku lat.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

Pilscy funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących będą nadal kontynuowane!!!

podkom. Żaneta Kowalska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FantaTreść komentarza: Ja natomiast bym się zastanowił nad tym zapytaniem - orędziem. Ono oznacza moim zdaniem, że jacyś ktosie próbują, ale im na razie nie wychodzi. Jest w mocy treść listu popartego wizerunkiem Stokłosy o czterech zabiegach sprowadzenia śmierci na Krystynę Lemanowicz: śmiertelne pobicie, nożem w plecy, katastrofa na drodze, trup w opuszczonym płonącym domu. Aby dopaść Krystynę, najpierw trzeba by zabić jej męża określonego niegdyś w Internetowym paszkwilu przez Szalbierza tytułem "mąż swojej żony". A Lemanku żyje i Mirindę pije.Data dodania komentarza: 3.11.2025, 19:14Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: DzióbczykiewiczTreść komentarza: Do tego panteonu sprawiedliwych inaczej trzeba koniecznie dołączyć coś z prokuratury, na przykład Pacholik Bujacz.Data dodania komentarza: 3.11.2025, 18:52Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: baba pijana ...Treść komentarza: Chętne dupencje na rauszu rozdają swoje wdzięki do głębokości równej długości dla uzyskania zawartości z dyszla absztyfikanta, nawet w kiblu albo szatni na sylwestra 1961 - 1962.Data dodania komentarza: 3.11.2025, 18:47Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: abstynent z wyboruTreść komentarza: Należy te noclegownie przekształcić w izby wytrzeźwień, żeby odciążyć Szpitalne Oddziały Ratunkowe od pijaków, ochlapusów, opojów i w ogóle zapitych w trupa alkoholików. Komu przeszkadzała wytrzeźwiałka na Polnej w Pile?Data dodania komentarza: 3.11.2025, 18:39Źródło komentarza: Złotowska noclegownia czynna całą dobęAutor komentarza: pułkownikTreść komentarza: We wsi Białośliwie nie ma sexszopu ale w Pile jest koło redakcji Tygodnika Nowego, gdzie robi Mariusz Szalbierz - sztyft redakcyjny. Jeden skok i masz dla swojej baby w krok.Data dodania komentarza: 3.11.2025, 12:20Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: opoje spod ŻabkiTreść komentarza: Jak się zachowuje kurwa na deszczu?Data dodania komentarza: 3.11.2025, 12:07Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.
Reklama
Reklama