Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policjanci zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Piły podejrzanych o posiadanie nielegalnego towaru. Policjanci zabezpieczyli ponad 12 tys. sztuk papierosów oraz blisko 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na ponad 25 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.
Policjanci zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej komendy ustalili, że dwóch mieszkańców Piły może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. 27 września br. na terenie Piły funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz posesji na terenie ogrodów działkowych, policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 12 tys. sztuk papierosów oraz blisko 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń zapakowany był w worki sizalowe oraz torby foliowe, natomiast papierosy w kartony. Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 25 tys. zł. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku od 61 i 63 lat. Jeden z nich wcześniej był już notowany za przestępstwa i wykroczenia akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Podkom. Żaneta Kowalska

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stare dziejeTreść komentarza: Sam naczelny oprycznik lubił szwendać się po domu Lemana i później składał relacje medialne z takiej wizyty. Szczególnie upatrzył sobie meldunki z zawartości kibla.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 16:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: o StaszkuTreść komentarza: Mój kumpel ze studiów, alkoholik, zawsze na kaca miał w teczuszce ćwiartki (lata sześćdziesiąte) likierów: Cherry, Curacao, Miętowy, bo usuwał pijacką trzęsiączkę i dawał kopa cukrowego. Likiery są słodziutkie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:02Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?Autor komentarza: sława i chwałaTreść komentarza: Starosta nie posiadający żadnego konkretnego wykształcenia, można orzec, że zna się na wszystkim po trochu. Dlatego jego analizy map w towarzystwie Bogusławskiego zasługują na szczególny szacunek i dowodzą, że być starostą, to jest to, na co zasługują ludzie omnibusy o wszystkim po trochu.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:52Źródło komentarza: Będzie lepsze połączenie z krajową „dziesiątką”Autor komentarza: poezjaTreść komentarza: "... dlatego muszą być więzienia, zsyłka i łagier, kat i stryk..." - Janusz Szpotański.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:38Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?Autor komentarza: taka sprawaTreść komentarza: Był. O tym pisali Stokłosowie w książce "W szponach władzy". Każda sitwa potrzebuje swoich stukaczy, kapusi, donosicieli, delatorów, podglądaczy, prowokatorów.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:28Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy CiJa był kapusiem u Stokłosów?Data dodania komentarza: 31.01.2026, 12:25Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama